Reklama

Reklama

Golden League piłkarek ręcznych: Polska - Norwegia 27:26

Polska wygrała z mistrzem Europy Norwegią 27:26 (13:11) w pierwszym meczu turnieju piłkarek ręcznych Golden League we Francji. Najwięcej bramek dla "Biało-czerwonych" zdobyła kapitan zespołu Karolina Kudłacz - 7.

Polki prowadziły od początku spotkania rozegranego w Dijon. Utytułowanym rywalkom, sześciokrotnym mistrzyniom Europy, które z olimpiad w Pekinie i Londynie wracały ze złotymi medalami, kilka razy udawało się odrobić straty, ale co najwyżej doprowadzały do wyrównania. A grały - co podkreślił cytowany na stronie ZPRP trener Kim Rasmussen - w najsilniejszym składzie. Zwycięstwo "Biało-czerwonym" przyniosła znakomita w ich wykonaniu gra zespołowa.

Na początku drugiej połowy przewaga polskiej drużyny wzrosła do pięciu goli. Wpływ na to miało m.in. umiejętne wykorzystanie gry w przewadze.

Reklama

"Oczywiście jesteśmy bardzo szczęśliwi. Graliśmy przecież z Norwegią. Przede wszystkim dobrze spisywała się nasza obrona. Od czasu do czasu kreowaliśmy udane akcje ofensywne. W sumie takiemu zespołowi rzuciliśmy 27 bramek. Tak, naprawdę można być dumnym z tego zwycięstwa. Dziewczyny były bardzo skoncentrowane na grze i zasłużenie wygrały" - powiedział duński szkoleniowiec polskiej reprezentacji.

W drugim czwartkowym meczu Francja wygrała z Danią 24:23 (10:8).

Polska - Norwegia 27:26 (13:11)

Polska: Izabela Prudzienica, Anna Wysokińska - Iwona Niedźwiedź 1, Kinga Grzyb 3, Karolina Kudłacz 7, Aneta Łabuda 1, Joanna Drabik 1, Karolina Zalewska 1, Alina Wojtas 4, Monika Stachowska 1, Agnieszka Jochymek 2, Kulwińska 1, Byzdra 5, Agata Cebula, Małgorzata Stasiak, Katarzyna Kołodziejska.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje