Reklama

Reklama

Goal-line i szybkie powtórki. Ułatwienia dla sędziów w piłce ręcznej

Arbitrzy, którzy poprowadzą decydujące spotkania tego sezonu w europejskich pucharach w piłce ręcznej, będą mieli ułatwione zadanie. Sędziowie w razie konieczności będą mogli wspomóc się m.in. natychmiastowymi powtórkami wideo oraz technologią goal-line.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) poinformowała o rozszerzeniu współpracy z francuską firmą Vision Sport, trwającej już ponad pięć lat i pozwalającej korzystać podczas najważniejszych imprez z różnych nowinek technologicznych.

W najbliższych tygodniach sędziowie - przy podejmowaniu decyzji - będą mogli korzystać z natychmiastowych powtórek z różnych ujęć na ekranach oraz z technologii goal-line, pozwalającej sprawdzić, czy piłka przekroczyła linię bramkową (tutaj kamery są przymocowane do bramki).

Technologie do wykorzystania już niebawem

Obie technologie zostaną zastosowane podczas turnieju finałowego Ligi Europy w Mannheim, z udziałem szczypiornistów Orlenu Wisły Płock (22-23 maja), a także żeńskich i męskich turniejów Final Four Ligi Mistrzów. Kobiety będą rywalizować w Budapeszcie 29-30 maja, a mężczyźni w Kolonii 12-13 czerwca.

Reklama

Ponieważ system wideo jest połączony z zegarem meczowym, sędziowie mogą również sprawdzić, czy piłka przekroczyła linię bramkową przed końcem połowy lub całego czasu gry.

Jak podkreśliła EHF w komunikacie, korzystanie z natychmiastowej powtórki oraz technologii goal-line jest wyłączną odpowiedzialnością sędziów i tylko oni mogą zdecydować, czy z tego skorzystać.

Płocczanie w półfinale

W rywalizacji o europejskie puchary pozostała jedna polska drużyna. Wspomniany zespół Orlen Wisły awansował do ostatniego etapu rozgrywek Ligi Europy, gdzie zagra w półfinale z Magdeburgiem. W drugim półfinale zmierzą się Rhein-Neckar Loewen i Fuechse Berlin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje