Galiczanka Lwów - Pogoń Baltica Szczecin 24-22 w el. Pucharu EHF piłkarek ręcznych

Pogoń Baltica Szczecin przegrała na wyjeździe z Galiczanką Lwów 22-24 w pierwszej rundzie kwalifikacji Pucharu EHF piłkarek ręcznych.

Rewanż w niedzielę także na Ukrainie.

O przegranej szczecinanek przesądził głównie początek drugiej połowy. Od stanu 13-12 dla Galiczanki w 32 min. podopieczne Adriana Struzika przez 11 minut nie zdołały zdobyć gola. W tym czasie rywalki pięciokrotnie pokonały Adriannę Płaczek w bramce Pogoni.

Od 45 min. (20-14 dla Galiczanki) Polki zaczęły odrabiać straty. Po dwóch celnych rzutach z linii siedmiu metrów Agaty Cebuli w 57. min lwowianki prowadziły już tylko dwoma bramkami (22-20). Przewagę tą utrzymały do końca spotkania. Po rzucie z prawego skrzydła Patrycji Królikowskiej na 22-24 szczecinianki jeszcze zdołały przejąć piłkę, ale na wyprowadzenie kontry zabrakło im już czasu.

Rewanż odbędzie się w niedzielę w tej samej hali we Lwowie, choć formalnie rolę gospodyń będą pełniły wicemistrzynie Polski.

Galiczanka Lwów - Pogoń Baltica Szczecin 24-22 (11-9)

Bramki: dla Galiczanki - Natalia Wolnyk 6, Maryna Konowałowa 5, Natalia Sawczyn 4, Natalia Turkało 4, Maryna Markiewicz 2, Anastasia Dorożywska 2, Natalia Sabowa 1.

dla Pogoni - Moniky Bancilon 5, Patrycja Królikowska 5, Daria Zawistowska 3, Barbara Buratto 3, Agata Cebula 2, Kamila Szczecina 2, Patrycja Noga 1, Aleksandra Zimny 1.