Reklama

Reklama

Francja załamana. Wyleciała z mistrzostw Europy

Szwecja będzie rywalem obrońcy tytułu Hiszpanii w niedzielnym finale (godz. 18) mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, których gospodarzem są Słowacja i Węgry. Zespół "Trzech Koron" pokonał w Budapeszcie mistrza olimpijskiego Francję 34:33 (17:14).

Szwecja to czterokrotny mistrza Starego Kontynentu (1994, 1998, 2000, 2002). Historia rywalizacji ekip z drugiego półfinału podczas EURO przemawiała na korzyść drużyny skandynawskiej (3:2).

Francuzi od początku narzucili szalone tempo. Dzięki temu szybko osiągnęli przewagę - 5:1. Z czasem ich impet wyhamował. Przy okazji organizatorzy w statystykach prezentowali, kto posłał piłkę z największą prędkością. Długo w tym zestawieniu prowadził Francuz Dika Mem (136 km/h). I tak zostało do końca.

Piłka ręczna. Szwecja lepsza od Hiszpanii

Szwedzi z mozołem zaczęli odrabiać straty, w czym pomagał również strzelec trzech goli - bramkarz Andreas Palicka. Gra się wyrównała, a później role się odwróciły. Jeszcze przed przerwą Skandynawowie, głównie za sprawą Jima Gottfridssona (MVP), wypracowali solidną zaliczkę.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Mistrzowie świata wyrzuceni z mistrzostw Europy

Słabą dyspozycję, podobnie jak w poprzednim meczu z Danią, prezentowali obraj bramkarze "Trójkolorowych". To właśnie robiło różnicę. Gdy wydawało się, że jednak możliwy jest remis to Palicka, kilka sekund przed końcem meczu, zanotował arcyważną interwencję.

Na osłodę goryczy porażki Francji w niedzielę pozostanie mecz o brązowy medal z Danią. Sprawę mistrzowskiego tytułu Szwecja rozstrzygnie z Hiszpanią, która we wcześniejszym piątkowym półfinale wygrała z Danią 29:25. Będzie to powtórka z finału EURO 2018. Wówczas lepsi okazali się Hiszpanie.

Francja - Szwecja 33-34 (14-17)

Najwięcej bramek: dla Francji - Hugo Descat 8, Aymeric Minne 8; dla Szwecji - Jim Gottfridsson 9, Lucas Pellas 7.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama