Reklama

Reklama

Francja - Polska 29-15 w turnieju piłkarzy ręcznych Bygma Golden League

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim Francją 15-29 w duńskim Broendby w pierwszym meczu turnieju Bygma Golden League.

To najwyższa porażka polskich szczypiornistów w historii meczów z "Trójkolorowymi".

Reklama

Wynik oddaje przewagę Francji, najlepszej obecnie drużyny świata. Ekipa Piotra Przybeckiego przechodzi przebudowę spowodowaną zmianą pokoleniową i nie była w stanie sprostać tak silnemu rywalowi. Nasz zespół oddał wiele rzutów z nieprzygotowanych pozycji i zagrał ze skutecznością zaledwie 35 procent.

Po dobrym początku spotkania, mniej więcej od 15. minuty zaczęła rosnąć przewaga faworytów. Nasi zawodnicy, którym brakuje jeszcze doświadczenia na arenie międzynarodowej, pozwalali się kontrować, co w starciu z tak klasowym rywalem musiało skończyć się klęską.

Najlepszym polskim zawodnikiem był Piotr Wyszomirski. Nasz bramkarz obronił cztery rzuty karne.

W kolejnym meczu "Biało-Czerwoni" zagrają w sobotę w Aarhus z gospodarzami imprezy, złotymi medalistami igrzysk w Rio de Janeiro. W niedzielę w Herning zmierzą się z wicemistrzem świata - Norwegią.

W drugim meczu turnieju Duńczycy pokonali Norwegów 24-19 (12-9).

Francja - Polska 29-15 (14-8)

Francja: Gerard, Meyer - Lenne 5, Remili 3, Lagarde 1, Mem 2, N. Karabatic, Mahe, N’guessan 3, Accambray 1, Sorhaindo 1, Guigou 1, L. Karabatic, Fabregas 2, Dipanda 4, Porte 1, Tournat, Nahi 5.

Polska: Wyszomirski, Kornecki, Malcher - Krajewski 1, Wróbel, Walczak, Łangowski 1, Czuwara, Syprzak 2, Potoczny, Moryto 3, Daszek 1, Przybylski 2, Paczkowski 1, Szyba, M. Gębala 2, T. Gębala, Chrapkowski 2.

Sędziowali: Martin Gjeding i Mads Hansen (Dania).

Kary: Polska - 8 (w tym czerwona kartka dla Kamila Syprzaka w 57. min za trzecią karę dwuminutową), Francja - 6 min.

Program turnieju:

czwartek, Broendby

Polska - Francja 15-29

Dania - Norwegia 24-19

sobota, Aarhus

Dania - Polska (godz. 16.10)

Norwegia - Francja (19.00)

niedziela, Herning

Polska - Norwegia (18.00)

Dania - Francja (20.15)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje