Francja - Dania 25-22 w meczu i brąz mistrzostw Europy piłkarek ręcznych

Reprezentantki Francji zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy piłkarek ręcznych. W "małym finale" pokonały w Goeteborgu Danię 25-22 (14-9).

W finale obrończynie tytułu Norweżki wygrały Holenderkami 30-29.

Francuzki - wicemistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro - bardzo szybko objęły wysokie prowadzenie. W 20. minucie wygrywały już 11-4, a na przerwę schodziły wygrywając różnicą pięciu goli.

Skandynawki, które w dorobku mają m.in. trzy złote medale igrzysk w 1996, 2000 i 2004 roku, jednak się nie poddały i w drugiej połowie zdołały zdobyć kontaktową bramkę. W końcówce jednak, w decydujących momentach, trochę z pośpiechu popełniły kilka błędów i nie zdołały odrobić strat.

Najwięcej bramek dla zwyciężczyń zdobyły Estelle Nze Minko - pięć i Siraba Dembele - cztery; dla pokonanych - Stine Joergensen - sześć.