Reklama

Reklama

Europejskie puchary w piłce ręcznej: polskie drużyny poznały rywali

Cztery żeńskie i dwa męskie polskie kluby piłki ręcznej poznały we wtorek rywali w europejskich pucharach. Pierwsi do gry przystąpią szczypiorniści Górnika Zabrze, którzy w 1. rundzie Pucharu EHF zmierzą się z macedońskim Zomimakiem Strumica.

Cztery żeńskie i dwa męskie polskie kluby piłki ręcznej poznały we wtorek rywali w europejskich pucharach. Pierwsi do gry przystąpią szczypiorniści Górnika Zabrze, którzy w 1. rundzie Pucharu EHF zmierzą się z macedońskim Zomimakiem Strumica.

Pierwszy mecz (6/7 września) zabrzanie rozegrają przed własną publicznością.

Od 3. rundy do rywalizacji w Pucharze EHF (15/16 listopada) przystąpią zawodniczki KGHM Metraco Zagłębie Lubin. Wicemistrzynie Polski zmierzą się z Bayerem Leverkusen, który będzie gospodarzem pierwszego meczu.

W tej samej fazie Pucharu Zdobywców Pucharów szczypiornistki Vistalu Gdynia zagrają ze Zwiezdą Zwienigorod. Pierwszy mecz (15/16 listopada) odbędzie się w Rosji.

Z kolei w 3. rundzie Challenge Cup kobiet Pogoń Baltica Szczecin zmierzy się z fińskim HIFK, a Energa AZS Koszalin - z tureckim Ardesen GSK. Wśród mężczyzn na tym samym etapie Azoty Puławy czeka rywalizacja z serbską Metaloplastiką Sabac.

Reklama

Pierwsze mecze żeńskich drużyn zaplanowano na 15/16 listopada. Szczecinianki rywalizację rozpoczną od spotkania u siebie, a koszalinianki na wyjeździe. Mężczyźni do gry przystąpią tydzień później. Puławianie najpierw zagrają na Bałkanach.

Losowanie najważniejszych rozgrywek pucharowych - Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn - odbyło się wcześniej.

Rywale polskich drużyn w europejskich pucharach w piłce ręcznej:

1. runda Pucharu EHF mężczyzn (pierwszy mecz 6/7 września)

Górnik Zabrze - Zomimak Strumica (Macedonia)

3. runda Challenge Cup mężczyzn (15/16 listopada)

Metaloplastika Sabac (Serbia) - Azoty Puławy

3. runda Pucharu EHF kobiet (15/16 listopada)

Bayer Leverkusen (Niemcy) - KGHM Metraco Zagłębie Lubin

3. runda Pucharu Zdobywców Pucharów kobiet (15/16 listopada)

Zwiezda Zwienigorod (Rosja) - Vistal Gdynia

3. runda Challenge Cup kobiet (15/16 listopada)

Pogoń Baltica Szczecin - HIFK (Finlandia)

Ardesen GSK (Turcja) - Energa AZS Koszalin

Rewanże we wszystkich rozgrywkach tydzień później.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama