Reklama

Reklama

El. MŚ piłkarzy ręcznych. Kadra Polski na turniej prekwalifikacyjny

Trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej Piotr Przybecki podał nazwiska 19 zawodników, którzy wezmą udział w prekwalifikacjach mistrzostw świata 2019. Turniej odbędzie się 12-14 stycznia w Portugalii, a wcześniej "Biało-Czerwoni" zagrają towarzysko w Hiszpanii.

W grudniu ogłoszono szeroką kadrę, złożoną z 28 szczypiornistów. Teraz lista została skrócona do 19 nazwisk. Wśród nich jest m.in. trzykrotny medalista MŚ, 39-letni bramkarz Sławomir Szmal PGE Vive Kielce. Wraca on do reprezentacji po rocznej przerwie. Bramkarz zakończył reprezentacyjną karierę w listopadzie 2016 roku, ale na prośbę trenera Przybeckiego zgodził się ponownie zagrać w drużynie.

Siedmiu z 19 piłkarzy ręcznych występuje na co dzień w ligach zagranicznych.

"Biało-Czerwoni" po krótkiej, sylwestrowej przerwie rozpoczęli zgrupowanie w Pruszkowie, gdzie odbędą trzy treningi. W czwartek wczesnym rankiem odlecą do Hiszpanii - tam w dniach 5-7 stycznia wezmą udział w Pontevedrze i Vigo w memoriale Domingo Barcenasa.

Reklama

Mecze w Hiszpanii - kolejno z Argentyną, Białorusią i gospodarzami - będą ostatnim testem przed turniejem prekwalifikacyjnym do mistrzostw świata 2019, który odbędzie się w Povoa de Varzim w Portugalii.

Rywalami "Biało-Czerwonych" w walce o awans do kolejnej fazy będą Kosowo (12 stycznia), Cypr (13 stycznia) i na zakończenie Portugalia (14 stycznia).

Do następnej rundy kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca. Organizatorami finałów mistrzostw świata w styczniu 2019 roku będą wspólnie Dania i Niemcy.

Kadra na turniej prekwalifikacyjny MŚ 2019 w Portugalii:

bramkarze: Sławomir Szmal (PGE Vive Kielce), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock);

skrzydłowi: Przemysław Krajewski, Michał Daszek (obaj Orlen Wisła Płock), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin);

rozgrywający: Paweł Genda, Kamil Krieger (obaj MMTS Kwidzyn), Stanisław Makowiejew (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Rafał Przybylski (Fenix Toulouse), Paweł Paczkowski (Motor Zaporoże), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke), Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg);

obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Kamil Syprzak (Barcelona), Patryk Walczak (Massy Essonne HB), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL