Reklama

Reklama

El. MŚ piłkarek ręcznych - Ukrainki rywalkami Polek

Ukraina będzie rywalem Polski w eliminacjach do mistrzostw świata piłkarek ręcznych, które w grudniu 2015 roku odbędą się w Danii. Losowanie przeprowadzono w niedzielę w Budapeszcie.


Pierwsze spotkanie barażowe odbędzie się na Ukrainie 6/7 czerwca 2015 roku, a rewanż w Polsce tydzień później.

"Biało-czerwone", dzięki zajęciu 11. miejsca w kończących się mistrzostwach Europy, których gospodarzami były Węgry i Chorwacja, były losowane z pierwszego koszyka, do którego trafiły zespoły z pozycji 2-11.

"W trakcie rozmów przed losowaniem z Kimem Rasmussenem (trener reprezentacji Polski - przyp. red) Ukraina znajdowała się na naszej liście życzeń. Jak widać marzenia czasami się spełniają. Na razie niewiele jeszcze wiemy o tej drużynie. Do mistrzostw Europy awansowała z drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej, a w turnieju finałowym odpadła po pierwszej rundzie" - powiedział asystent selekcjonera drużyny narodowej Antoni Parecki.

Reklama

Szkoleniowiec nie przypomina sobie, aby w ekipie czerwcowych rywalek grały jakieś wybitne indywidualności.

"Przez rok miałem u mnie w klubie w Elblągu obrotową reprezentacji Ukrainy Walerię Zorię, ale niczym szczególnym się nie wyróżniała" - dodał.

Do MŚ 2015 kwalifikuje się bezpośrednio mistrz Europy oraz Dania jako gospodarz, a także dziewięciu zwycięzców czerwcowych dwumeczów. W niedzielnym finale Euro 2014 w Budapeszcie Norwegia zmierzy się z Hiszpanią.

Wyniki losowania:

Ukraina - Polska

Francja - Słowenia

Niemcy - Rosja

Serbia - Rumunia

Chorwacja - Szwecja

Holandia - Czechy

Czarnogóra - Islandia

wicemistrz Europy (Norwegia lub Hiszpania) - Słowacja

Austria - Węgry


Dowiedz się więcej na temat: ME w piłce ręcznej mężczyzn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje