Reklama

Reklama

El. MŚ piłkarek ręcznych: Polki o krok od awansu

Z zaliczką sześciu bramek z pierwszego meczu z Ukrainą przystąpią do niedzielnego rewanżu w Szczecinie polskie piłkarki ręczne w barażach do mistrzostw świata. "Rywalki niczym nas nie zaskoczyły" - zapewnił asystent selekcjonera reprezentacji Antoni Parecki.

"Założenia taktyczne na spotkanie rewanżowe są te same: agresywna obrona, skuteczny kontratak. Ukrainki mieliśmy dokładnie rozpracowane i w trakcie pojedynku na wyjeździe niczym nas nie zaskoczyły, co nam na pewno bardzo pomogło" - powiedział Parecki.

Polki przebywają w Szczecinie od niedzieli. Jednak pierwszy trening w Azoty Arenie, gdzie w niedzielę o godz. 15. zagrają z Ukrainą, przeprowadziły we wtorek po południu, gdyż ich szkoleniowiec Kim Rasmussen pozwolił im odpocząć po meczu w Użhorodzie i trudach podróży. Ćwiczą raz dziennie, a w planie mają również zajęcia na siłowni i odprawy taktyczne. Mieszkają w hotelu Novotel.

Reklama

W pierwszym spotkaniu play off w Użhorodzie, gdzie w tamtejszej hali z powodu braku klimatyzacji temperatura dochodziła do 40 stopni Celsjusza, "Biało-czerwone" wygrały 24:18.

"To solidna przewaga, ale jesteśmy na siebie trochę złe, albowiem wygrana mogła być nieco wyższa. W końcówce zmarnowałyśmy kilka sytuacji strzeleckich, mogłyśmy też wyszarpać rywalkom kilka bramek w obronie. To już jednak przeszłość, teraz liczy się tylko mecz rewanżowy" - mówiły polskie zawodniczki cytowane na oficjalnej stronie ZPRP.

Poza Moniką Stachowską wszystkie kadrowiczki są zdrowe.

"Stachowska ma złamany nos, ale trenuje z nami i zapewnia, że w niedzielę wyjdzie razem z resztą zespołu na ring i podejmie rękawicę. Nie przewiduję żadnych zmian, przecież zwycięskiego składu się nie zmienia" - podkreślił asystent Rasmussena.

Sukces na Ukrainie Polki osiągnęły pomimo gry w osłabieniu, bez kilku kluczowych zawodniczek, jak Karolina Kudłacz czy Alina Wojtas.

"Zawsze podkreślam, że naszą siłą jest drużyna. Jak jedna nie może grać lub przeżywa kryzys, natychmiast zastępuje ją druga i wszystko funkcjonuje jak należy" - podsumował Parecki.

Turniej finałowy mistrzostw świata odbędzie się w grudniu w Danii.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje