Reklama

Reklama

El. MŚ piłkarek ręcznych: Kadra trenuje w Pruszkowie

Kadra Polski w piłce ręcznej kobiet trenuje na zgrupowaniu w Pruszkowie przed dwumeczem kwalifikacji mistrzostw świata ze Szwecją (2 i 8 czerwca). Uczestniczy w nim jedenaście zawodniczek z pola oraz cztery bramkarki. Zajęcia potrwają do piątku.

Ze względu na niezakończone jeszcze rozgrywki ligowe i drobne urazy niektórych zawodniczek, kadrowiczki ćwiczą w okrojonym składzie. Trenerowi Kimowi Rasmussenowi do kompletu brakuje jeszcze ośmiu z powołanych piłkarek.

Reklama

- Dziewczyny odczuwają trudy sezonu, są nieco poobijane, dlatego staramy się odpowiednio dobrać obciążenia. Teraz najważniejsze jest, aby odpoczęły, w miarę możliwości naładowały akumulatory, przed niezwykle istotnymi meczami ze Szwedkami, których stawką jest awans do finałów mistrzostw świata - zaznaczył duński szkoleniowiec.

Kadrowiczki od wtorkowego popołudnia trenują w hali Znicza Pruszków. W środę rano ćwiczyły dodatkowo na siłowni, a w czwartkowe przedpołudnie odbyły na stadionie trening biegowy. Na piątek zaplanowano już tylko zajęcia z piłką.

- To zgrupowanie jest w pewnym sensie spontaniczne. Właściwie do ostatniego dnia nie wiedziałyśmy, czy się odbędzie, ze względu na finałowe mecze polskiej ligi. Koniec końców doszło do skutku, pozbierałyśmy się dosyć szybko z naszych klubów. Nie wszystkie zawodniczki dotarły, ale to jest bardzo potrzebna akcja. W trakcie tych kilku dni będziemy mieli dodatkową możliwość dopracowania pewnych szczegółów w mniejszej grupie. Gdy trenujemy w 20-30 osób i mamy tydzień do najważniejszych meczów, brakuje na to czasu - powiedziała kapitan zespołu Karolina Kudłacz.

W komplecie stawiły się w Pruszkowie cztery powołane do kadry bramkarki, co zapowiada ostrą walkę o miejsce w drużynie.

- Jest mocna rywalizacja, na tej pozycji mamy dużo dobrych zawodniczek w Polsce i za granicą. W okresie pracy Kima Rasmussena z kadrą bramkarki się zmieniały. Na początku była Patrycja Mikszto, także Izabela Czarna i Małgorzata Sadowska, teraz Gosi nie ma, a wskoczyły inne dziewczyny. Nie mamy oficjalnej informacji, kto pojedzie na te najważniejsze mecze, więc trzeba walczyć, starać się cały czas - podkreśliła Weronika Gawlik, która w bramce SPR Lublin, wywalczyła właśnie swój pierwszy mistrzowski tytuł, po uprzednio zdobytym srebrnym i brązowym medalu.

Konsultacja w Pruszkowie to pierwszy etap przygotowań do decydującego o awansie do mistrzostw świata dwumeczu z reprezentacją Szwecji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 czerwca w Oerebro, a rewanż 8 czerwca w Elblągu.

Kadrowiczki, już w pełnym składzie, spotkają się ponownie w następny czwartek w Gdańsku, skąd udadzą się do Berlina na towarzyski mecz z Niemkami (26 maja).

To będzie ostatni sprawdzian przed pojedynkami z reprezentacją Trzech Koron. Po powrocie z Niemiec "bazą wypadową" ekipy trenera Rasmussena stanie się COS "Cetniewo" we Władysławowie.

Kalendarz kobiecej reprezentacji na najbliższe tygodnie:

23-25 maja    - Gdańsk - konsultacja szkoleniowa

26 maja    - Berlin - mecz towarzyski Niemcy - Polska

27-31 maja    - COS Władysławowo - zgrupowanie szkoleniowe

1-2 czerwca - Szwecja (Oerebro) - mecz kwalifikacyjny do MŚ 2013 Szwecja - Polska

3-6 czerwca - COS Władysławowo - konsultacja szkoleniowa

7-8 czerwca - Elbląg - konsultacja szkoleniowa

8 czerwca - Elbląg - mecz kwalifikacyjny do MŚ 2013 Polska - Szwecja

Uczestniczki na zgrupowaniu w Pruszkowie:

bramkarki - Weronika Gawlik (SPR Lublin), Monika Maliczkiewicz (MKS Zagłębie Lubin), Anna Baranowska (SV Union Halle, Niemcy), Patrycja Mikszto (TuS Weibern, Niemcy);

zawodniczki z pola - Agnieszka Kocela, Karolina Konsur (obie SPR Lublin), Kinga Byzdra, Aleksandra Paluch, Karolina Semeniuk-Olchawa, Agnieszka Jochymek (wszystkie Zagłębie Lubin), Monika Stachowska (SPR Pogoń Szczecin), Karolina Kudłacz (HC Lipsk, Niemcy), Karolina Szwed-Orneborg (HC Odense, Dania), Emilia Galińska (KPR Jelenia Góra), Agnieszka Wolska (Start Elbląg).

Powołania do kadry otrzymały także:


zawodniczki z pola - Alina Wojtas, Małgorzata Stasiak (obie SPR Lublin), Katarzyna Koniuszaniec, Patrycja Kulwińska, Ewa Andrzejewska (wszystkie Vistal Łączpol Gdynia), Monika Migała, Kinga Grzyb (obie KPR Ruch Chorzów), Izabela Duda (Oppsal Handball, Norwegia).

Dowiedz się więcej na temat: ME w piłce ręcznej mężczyzn | Kim Rasmussen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje