Reklama

Reklama

El. MŚ piłkarek ręcznych - cztery mecze Polek w 12 dni

W 12 dni reprezentacja Polski piłkarek ręcznych rozegra cztery mecze w ramach prekwalifikacji do mistrzostw świata, które w grudniu 2013 roku odbędą się w Serbii. Na początek w środę zmierzy się w Elblągu z Litwą.

W 12 dni reprezentacja Polski piłkarek ręcznych rozegra cztery mecze w ramach prekwalifikacji do mistrzostw świata, które w grudniu 2013 roku odbędą się w Serbii. Na początek w środę zmierzy się w Elblągu z Litwą.

Polki po dwóch imponujących wygranych: 32-11 na wyjeździe z Włochami i 29-19 w Legionowie z Białorusią, są zdecydowanym liderem grupy 3. Do czerwcowej rundy play off awansuje tylko zwycięzca.
- Mamy jasny cel, chcemy wygrać wszystkie spotkania na tym etapie rywalizacji. Dziesięć bramek zaliczki w starciu z Białorusinkami to cenna przewaga, ale to nie może uśpić naszej czujności. Zresztą najpierw czeka nas dwumecz z Litwą i rewanż z Włoszkami. Na Białoruś jedziemy dopiero na ostatnie spotkanie. Nasz plan na te mecze? Grać konsekwentnie, kontrolować przebieg wydarzeń i przede wszystkim uniknąć kontuzji - podkreślił duński selekcjoner drużyny narodowej "Biało-czerwonych" Kim Rasmussen.
Jego podopieczne od niedzieli przebywają na zgrupowaniu w Elblągu. Z pewnym opóźnieniem do kadry dołączyły Kinga Byzdra, Karolina Kudłacz oraz Karolina Szwed, która zastąpiła kontuzjowaną Karolinę Siódmiak.
Po środowym spotkaniu z Litwinkami (początek godz. 20.30), w czwartek po porannych zajęciach udadzą się do Warszawy, skąd w piątek polecą na rewanż do Poniewieża. Następnie w Kwidzynie 28 listopada podejmą Włoszki, a preeliminacje zakończą 2 grudnia na Białorusi.
- Wielokrotnie już podkreślałem, że w tym momencie chcemy przede wszystkim zakończyć prekwalifikacje z kompletem punktów. Musimy nabrać nawyku wygrywania, nie koncentrujemy się na razie na meczach play off, o to będziemy się martwić jeżeli do nich awansujemy - wyjaśnił Rasmussen.
Turniej finałowy MŚ odbędzie się w dniach 7-22 grudnia 2013 roku w Serbii. Start w tej imprezie, oprócz drużyny gospodarzy, ma zapewniony obrońca tytułu - Norwegia.

Kadra Polski na mecze preeliminacji z Litwą, Włochami i Białorusią:


Bramkarki: Anna Baranowska (SV Union Halle, Niemcy), Izabela Czarna (SC Greven 09, Niemcy), Weronika Gawlik (SPR Lublin);
Zawodniczki z pola: Alina Wojtas, Agnieszka Kocela, Małgorzata Stasiak, Kristina Repelewska (wszystkie SPR Lublin), Monika Migała, Kinga Grzyb, Karolina Jasinowska (wszystkie Ruch Chorzów), Katarzyna Koniuszaniec, Patrycja Kulwińska (obie Vistal Łączpol Gdynia), Kinga Byzdra (Zagłębie Lubin), Monika Stachowska (SPR Pogoń Szczecin), Karolina Kudłacz (HC Lipsk, Niemcy), Patrycja Mikszto (TuS Weibern, Niemcy), Karolina Szwed (HC Odense, Dania), Iwona Niedźwiedź (Tvis-Holsterbro, Dania).

Kalendarz spotkań reprezentacji Polski:


21.11. Elbląg,    Polska - Litwa (20.30)
24.11. Poniewież, Litwa - Polska (15.00)
28.11. Kwidzyn,   Polska - Włochy (16.00)
 2.12. Mohylew,   Białoruś - Polska (13.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL