El. ME piłkarek ręcznych: Słowacja - Polska 21-23

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet wygrała na wyjeździe ze Słowacją 23-21 w meczu grupy 5 eliminacji mistrzostw Europy. To drugie zwycięstwo "Biało-czerwonych", które kilka dni temu rozgromiły w Lubinie Finlandię 29-12.

Początek meczu był wyrównany. Trwała walka gol za gol. W końcu dzięki rzutom Karoliny Kudłacz-Gloc, Aleksandry Zych i Moniki Stachowskiej z rzutu karnego "Biało-czerwone" w 21. minucie objęły kilkubramkowe prowadzenie (11-7).

W 24. minucie po trafieniu Klaudii Pielesz z własnej połowy (rywalki grały bez bramkarki, z dodatkową zawodniczką w polu) zrobiło się 13-8.

Słowaczki miały problemy z wykańczaniem swoich akcji. Do przerwy Polki prowadziły w Sali 14-11.

Po zmianie nastąpił słabszy okres gry "Biało-czerwonych". W 34. nasze zawodniczki wygrywały już tylko 14-13 i selekcjoner Kim Rasmussem wziął czas, by uspokoić swoje podopieczne.

Po golach Agnieszki Jochymek i Kudłacz-Gloc, która trafiła z własnej połowy do pustej bramki, bo rywalki znowu korzystały z dodatkowej zawodniczki w polu, w 39. minucie zrobiło się 16-13.

Słowaczki zbliżyły ponownie na jedną bramkę, ale wtedy dwoma świetnymi interwencjami między słupkami popisała się Anna Wysokińska.

Potem nastąpił ważny moment, bo Polki grały przez dwie minuty osłabione w wyniku wykluczenia Pielesz, ale nie dość, że nie straciły gola, to same go rzuciły (Monika Kobylińska) i prowadziły 20-18.

"Biało-czerwone" utrzymały korzystny wynik do samego końca, wygrywając 23-21.

Turniej finałowy ME odbędzie się w Szwecji w grudniu 2016 roku. Piętnastka finalistów zostanie wyłoniona po rozegraniu meczów w siedmiu czterozespołowych grupach. Z każdej awansują po dwie najlepsze drużyny oraz ekipa z trzeciej lokaty z najlepszym współczynnikiem. Mistrzostwa zostaną przeprowadzone w pięciu miastach: Sztokholmie, Goeteborgu, Malmoe, Kristianstad i Helsingborgu.

Słowacja - Polska 21-23 (11-14)

Słowacja: Tothova, Medvedova - Skolkova 9, Hornakova 3, Filkova Trehubova 2, Rechtorisova 2, Bizikova 1, Habankova 1, Sukennikova 1, Szarkova 1, Veselkova 1, Bujnochova, Kerteszová, Kostelna, Szokeova, Szucsova.

Polska: Wysokińska, Prudzienica, Maliczkiewicz - Niedźwiedź 5, Kobylińska 4, Kudłacz-Gloc 4, Pielesz 3, Jochymek 2, Zalewska 2, Stachowska 1, Stasiak 1, Zych 1, Kołodziejska, Kulwińska, Pasternak, Sądej.

Sędziowały Wiktoria Alpaidze (Rosja) oraz Tatiana Bierezkina (Rosja).