Reklama

Reklama

Ekstraklasa piłkarzy ręcznych. Reprezentant Rosji za rok trafi do Płocka

Skład drużyny Orlen Wisły na sezon 2020/21 został już zamknięty, ale w płockim klubie myśli się już o budowaniu zespołu na kolejny. Pierwszym nabytkiem jest 21-letni reprezentant Rosji Siergiej Kosorotow.

W tej chwili pracujemy już nad kadrą pierwszego zespołu na dalsze lata. Mamy ustawione priorytety. Pierwsze negocjacje zostały zakończone. Od sezonu 2021/22 zawodnikiem Orlen Wisły będzie rosyjski talent, lewy rozgrywający Siergiej Kosorotow" - ogłosił dyrektor sportowy klubu Adam Wiśniewski.

Reklama

Rosjanin pokazał się z dobrej strony w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, kiedy to w meczu fazy grupowej wziął na siebie ciężar gry i był autorem dwóch ostatnich bramek, dzięki którym reprezentacja Rosji zremisowała z Niemcami (22-22). Zawodnik, który "Nafciarzem" będzie przez dwa lata, wystąpił także w mistrzostwach Europy.

Kosorotow, który w tym roku skończył 21 lat, jest obecnie zawodnikiem Czechowskich Niedźwiedzi. Ze swoim klubem trzy razy sięgnął po mistrzostwo i Puchar Rosji. W sezonie 2018/19 został wybrany najlepszym rozgrywającym ligi rosyjskiej.

Dwukrotnie grał w Lidze Mistrzów, zapisując na koncie łącznie 69 trafień. W zakończonym niedawno sezonie został nominowany do nagrody najlepszego gracza młodego pokolenia.

Na celowniku szefów Orlen Wisły Kosorotow był od dawna.

Dowiedz się więcej na temat: Orlen Wisła Płock

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje