Reklama

Reklama

Ekstraklasa piłkarzy ręcznych. Orlen Wisła Płock bez Jose de Toledo

Piłkarz ręczny Orlen Wisły Płock, 25-letni Brazylijczyk Jose de Toledo zmienia barwy klubowe. Od nowego sezonu będzie rozgrywającym mistrza Macedonii i triumfatora Ligi Mistrzów Vardaru Skopje, który wykupił jego kontrakt.

O jego odejściu z Płocka mówiło się od kilku tygodni. Zawodnik, który miał jeszcze przez sezon ważną umowę z Wisłą nie ukrywał, że interesuje go propozycja przejścia do najlepszej europejskiej drużyny.

Reklama

"W ostatnich tygodniach Toledo dał nam dosyć jasno do zrozumienia, że ma nieco inne plany, niż się spodziewaliśmy i raczej nie wiąże z Płockiem swojej przyszłości w kolejnych latach, mimo tego, że niedawno przedłużył z nami kontrakt" - zdradził prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

Na dodatek zawodnik odniósł kontuzję i nie wiadomo było jak szybko uda mu się wyleczyć uraz stawu kolanowego. W chwili gdy pojawiła się konkretna oferta z Vardaru Skopje, klub zdecydował się wyrazić zgodę na odejście zawodnika.

"Toledo chciał tego transferu i nie mamy do niego żadnych pretensji. Szanujemy jego decyzję i rozstaliśmy się w dżentelmeński sposób" - zapewnił Czwartek.

Podjęcie tej decyzji przez klub było poprzedzone poszukiwaniem zawodnika na miejsce Toledo.

"Mamy swojego kandydata na tę pozycję, który przeszedł już badania lekarskie i jego umowa jest na ostatniej prostej. Jeśli wszystko przebiegnie po naszej myśli, nowego rozgrywającego zaprezentujemy w pierwszej połowie lipca. Otrzymane fundusze za transfer Toledo pozwolą nam również na pewne dodatkowe ruchy personalne, ale o nich będziemy informować, kiedy zakończone zostaną wszystkie formalności" - tłumaczył decyzję klubu dyrektor sportowy Adam Wiśniewski.

Jose Guilherme de Toledo przyszedł do SPR Wisły Płock w listopadzie 2015 roku. Od tego czasu wystąpił w 161 meczach, zdobywając 436 bramek.

Dowiedz się więcej na temat: Orlen Wisła Płock | Jose Guilherme de Toledo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje