Reklama

Reklama

​Ekstraklasa piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski rozpoczęli przygotowania do sezonu

Piłkarze ręczni PGE Kielce rozpoczęli w czwartek przygotowania do nowego sezonu. W pierwszych zajęciach uczestniczyło 19 zawodników.

W czwartek rano zawodnicy 17-krotnego mistrza Polski przeszli badania lekarskie, a wieczorem odbyli pierwszy trening. Na początku przygotowań zespół będzie pracował głównie nad kondycją i wytrzymałością. Zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do soboty. W środy i w soboty drużyna trenować będzie tylko rano. W pozostałe dni zaplanowano dwa treningi, rano i wieczorem w hali.

"Musimy mieć chłodne głowy i ostrożnie wprowadzać zespół do treningów. Przez ponad cztery miesiące nie trenowaliśmy razem na parkiecie. Rozmawiałem z trenerami zespołów, które rozpoczęły już przygotowania, że podczas tych pierwszych zajęć jest sporo kontuzji. Chcemy tego uniknąć" - powiedział trener PGE Kielce Tałant Dujszebajew.

Przed nowym sezonem w drużynie doszło do sporych zmian. Z klubu odeszli Blaz Janc, Julen Aginagalde, Romanic Guillo, Mateusz Jachlewski, Mariusz Jurkiewicz, a turecki rozgrywający Doruk Pehlivan został wypożyczony do niemieckiego Minden. Z zespołem pożegnał się także II trener Uros Zorman, którego zastąpi Krzysztof Lijewski. Popularny "Lijek" przez najbliższy sezon będzie grającym asystentem Tałanta Dujszebajewa, a później skupi się już tylko na pracy szkoleniowej.

"Trener Dujszebajew powiedział mi jasno, że w tym sezonie chce mnie jeszcze widzieć na boisku, ale jednocześnie liczy na to, że w niektórych meczach będę go wspierał na ławce trenerskiej" - podkreślił Lijewski.

Dowiedz się więcej na temat: PGE Kielce | ME w piłce ręcznej mężczyzn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje