Reklama

Reklama

Ekstraklasa piłkarek ręcznych - Zdzisław Wąs trenerem Ruchu Chorzów

Zdzisław Wąs poprowadzi w nowym sezonie drużynę piłkarek ręcznych chorzowskiego Ruchu. Zastąpił Zenona Łakomego. Chorzowianki w minionym sezonie utrzymały się w ekstraklasie dopiero po barażach z pierwszoligowym UKS PCM Kościerzyna.

Wąs podpisał dwuletni kontrakt. Ostatnio pracował w Olimpii/Beskid Nowy Sącz.

Reklama

"Chciałem zatrzymać w Chorzowie trenera Łakomego po wygaśnięciu umowy, ale wiedziałem, że będzie to trudne. Przez pół roku pracy u nas praktycznie nie był w domu, a przecież prowadzi rodzinny biznes. Wywiązał się z trudnej misji w Ruchu i jesteśmy mu wdzięczni" - powiedział prezes klubu Klaudiusz Sevkovic.

Chorzowianki (dziewięciokrotne mistrzynie Polski) zajęły w poprzednim sezonie przedostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy i musiały walczyć w barażach. Pierwszy mecz na wyjeździe wygrały 29-22, drugi został odwołany, bo zespół z Kościerzyny zrezygnował z przyjazdu.

Słaby wynik Ruchu był niespodzianką, bowiem działacze klubu u progu sezonu deklarowali, że drużyna ma potencjał, by walczyć o czołowe miejsca. Łakomy pojawił się w klubie w grudniu 2012 po rezygnacji Janusza Szymczyka.

Nowy szkoleniowiec będzie sobie musiał poradzić bez bardzo skutecznej reprezentacyjnej skrzydłowej Kingi Grzyb, która przeniosła się do Startu Elbląg.

"Odcinamy to co było grubą kreską. Pracujemy nad budową nowego składu, chcemy go wzmocnić. Zawodniczki na razie są na urlopach, a 8 lipca rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Na pewno czekają je ciężkie treningi" - stwierdził Sevkovic.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje