Reklama

Reklama

Ekstraklasa piłkarek ręcznych - Zagłębie wznowiło treningi

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin rozpoczęły w czwartek przygotowania do nowego sezonu. W planach mają wyjazd na jedno zgrupowanie oraz udział w kilku turniejach w Polsce, a być może także w Niemczech.

Jak powiedziała trenerka zespołu wicemistrzyń Polski Bożena Karkut, przez najbliższy tydzień drużyna będzie trenować na własnych obiektach m.in. na hali, ale w planach są także zajęcia w terenie.

- Rozpoczniemy od ogólnego przygotowania fizycznego, ale będą także zajęcia z piłkami. Trzeba pamiętać, że choć spotykamy się po dłuższej przerwie, to wszystkie zawodniczki otrzymały trzytygodniowy program treningowy, który realizowały w trakcie urlopów - zaznaczyła Karkut.

Pod koniec lipca zespół wyjedzie na tygodniowy obóz do Dziwnowa, a następnie weźmie udział w turnieju, który w dniach 3-4 sierpnia odbędzie się w Szczecinie.

Reklama

- Podczas pobytu nad morzem będziemy pracować nad motoryką, a w planach mamy m.in. grę w piłkę ręczną na piasku - tłumaczyła trenerka.

Po powrocie do Lubina wicemistrzynie Polski zagrają w Memoriale Henryka Kruglińskiego i być może wyjadą na turniej do Niemiec.

- Ten wyjazd stoi jeszcze pod znakiem zapytania i jeśli nie dojdzie do skutku, to zagramy w innym turnieju, który będzie organizowany w Polsce - dodała Karkut.

Pytana o cele na najbliższy sezon trenerka, odpowiedziała, że choć poziom drużyn występujących w lidze nieco się wyrównał, to jej zespół powinien walczyć o medal.

- Z kolei w europejskich pucharach będziemy się starać o jak najlepsze wyniki. Uważam, że trzeba zdobywać doświadczenie rywalizując z zespołami z całej Europy. W każdym meczu będziemy walczyli o zwycięstwo - podkreśliła.

Rywala w 2. rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów "Miedziowe" poznają w przyszłym tygodniu. Lubinianki nie zostały rozstawione i w losowaniu mogą trafić m.in. na zespoły, które odpadły z turniejów kwalifikacyjnych do Ligi Mistrzyń. Pierwsze mecze odbędą się na początku października.

Z kolei rozgrywki ligowe Zagłębie rozpocznie w pierwszy weekend września, a na inaugurację zmierzy się na wyjeździe z MKS Olimpią-Beskid Nowy Sącz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje