Reklama

Reklama

Ekstraklasa piłkarek ręcznych: Vistal mistrzem Polski

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdyni po raz pierwszy w historii klubu wywalczyły tytuł mistrzyń Polski. W piątym, decydującym meczu finału play off pokonały w Lubinie KGHM Metraco 26:25 (14:16).

Początek decydującego o mistrzostwie spotkania był wyrównany i prowadzony w bardzo szybkim tempie. Przez pierwsze 25 minut żadnej z drużyn nie udało się wyjść na wyższe niż jednobramkowe prowadzenie. Na strzeloną bramkę drużyna przeciwna odpowiadała błyskawicznym atakiem, który najczęściej kończył się powodzeniem.

W pierwszej połowie meczu w drużynie Vistalu bardzo dobrze spisywała się Karolina Szwed, która zaliczyła aż siedem trafień, z kolei wśród piłkarek gospodyń Kinga Byzdra i Karolina Semeniuk-Olchawa. Obie zawodniczki strzeliły po cztery bramki.

Reklama

Również druga połowa była wyrównanym widowiskiem. Drużynie gości udało się odrobić kilkubramkową  stratę po pierwszych dziesięciu minutach, a po strzale Karoliny Sulżyckiej w 43. minucie objąć prowadzenie (20:19). Niedługo jednak piłkarki Vistalu cieszyły się przewagą, bo już po kilku minutach Zagłębie uzyskało dwubramkowe prowadzenie po pięknym strzale Vanessy Jelić.

W 56. minucie był remis 24:24. Gol Patrycji Kulwińskiej dał prowadzenie gdyniankom, jednak tuż po tym wyrównała Byzdra. Dwie ostatnie minuty to walka nerwów, którą zakończył celny strzał Moniki Głowińskiej, dający mistrzostwo gdyniankom.

Po meczu powiedzieli:

Bożena Karkut, trenerka KGHM Metraco Zagłębia Lubin: "Rywalizacja od początku wskazywała, że będzie to walka do końca i tak też było. Na pewno podcięła nam skrzydła czerwona kartka Moniki Maliczkiewicz w bramce. Kilkanaście minut brakowało zanim bramkarki weszły w swój rytm, co gdynianki skrzętnie wykorzystały. Poza tym, przy tej wyrównanej walce, po prostu zabrakło sportowego szczęścia, bo cóż można powiedzieć o jednej bramce w tę czy w tę. Na pewno nie jest to różnica klas".

Adrian Struzik, drugi trener Vistalu Łączpolu Gdynia: "Mecz walki, zakończony naszym jednobramkowym zwycięstwem. Jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi. Zakładaliśmy, że dziś wygramy, bo w każdym z pierwszych meczów wygrywaliśmy i powiedzieliśmy sobie, że to nie przypadek. Udało się, choć w końcówce było dużo błędów".

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Łączpol Gdynia 25:26 (16:14)

Stan rywalizacji finału play off (do trzech zwycięstw) 3-2 dla Vistalu.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz, Izabela Czarna, Natalia Tsvirko - Kinga Byzdra 9, Vanessa Jelić 5, Joanna Obrusiewicz 5, Karolina Semeniuk-Olchawa 4, Jelena Bader 1, Monika Migała 1, Agnieszka Jochymek, Aneta Piekarz, Kaja Załęczna.

Vistal Łączpol Gdynia:  Małgorzata Gapska -  Karolina Szwed 8, Karolina Siódmiak 4, Sabina Kobzar 3, Katarzyna Koniuszaniec 2, Patrycja Kulwińska 2, Maria Mateescu 2, Monika Głowińska 2, Karolina Sulżycka 2, Agnieszka Białek 1, Patrycja Królikowska,

Sędziowie: Bartosz Leszczyński (Płock), Marcin Piechota (Płock). Widzów 700.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje