Reklama

Reklama

Ekstraklasa piłkarek ręcznych: SPR Lublin - Zagłębie Lubin 27-24 w finale

SPR Lublin bliżej złotego medalu mistrzostw Polski szczypiornistek. W pierwszym meczu finałowym lublinianki pokonały 27-24 Zagłębie Lubin.

Pierwsze finałowe spotkanie dwóch od wielu lat czołowych drużyn w kraju stało na bardzo wysokim poziomie, godnym stawki, o jaką toczy się walka.

Już początek meczu wskazywał na wyrównaną grę, bo po trafieniach gospodyń, celnymi rzutami odpowiadały zawodniczki Zagłębia i po sześciu minutach na tablicy widniał rezultat 3-3. Później jednak cztery razy z rzędu, głównie za sprawą silnie rzucającej z dystansu Aliny Wojtas, gole zdobywały lublinianki, w 12. min. uzyskując najwyższą w tym spotkaniu przewagę 7-3.

W kolejnym okresie przyjezdne zaczęły odrabiać starty, w 22. min. doprowadzając, po bramce Kaji Załęcznej, do wyrównania 9-9, by po chwili objąć pierwsze w tym meczu prowadzenie 10-9 (Karolina Semeniuk-Olchawa).

Reklama

Także na początku drugiej połowy zawodniczki z Dolnego Śląska utrzymywały przewagę, która na kwadrans przed końcową syreną wynosiła aż cztery bramki (20-16). W ciągu następnych czterech minut podopieczne Edwarda Jankowskiego zdołały, po rzucie Aliny Wojtas, wyrównać na 21-21, a dwie dalsze bramki dla SPR były dziełem skrzydłowej Karoliny Konsur, która chwilę wcześniej zastąpiła kontuzjowaną Małgorzatę Majerek.

Jeszcze tylko raz, na pięć minut przed końcem, był remis 23-23, ale ta faza spotkania należała już do lublinianek, które poza krótkimi okresami dekoncentracji, imponowały walecznością i konsekwencją w próbach sforsowania najlepszej defensywy, jaką dysponują podopieczne Bożeny Karkut.

Bohaterką spotkania była niewątpliwie bramkarka SPR Weronika Gawlik, która już na początku obroniła rzut karny wykonywany przez Kinę Byzdrę, a później wielokrotnie popisywała się znakomitymi interwencjami.

- Był to bardzo dobry mecz, ale to dopiero pierwszy krok do odzyskania przez naszą drużynę mistrzowskiej korony - podkreśliła jedna z najlepszych niegdyś skrzydłowych świata Sabina Włodek, obecnie drugi trener SPR Lublin.

Drugi mecz w niedzielę, o godz. 15.15, także w Lublinie.

Pierwszy mecz finałowy: SPR Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 27-24 (11-12)


Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla SPR.

SPR: Weronika Gawlik - Dorota Małek 3, Agnieszka Kocela 2, Ewa Wilczek, Małgorzata Majerek 1, Walentina Nestiaruk 5, Alina Wojtas 10, Karolina Konsur 3, Edyta Danielczuk, Małgorzata Stasiak 3, Alesia Mihdaliowa.

Zagłębie: Monika Maliczkiewicz, Natalia Tsvirko - Kaja Załęczna 4, Anna Pałgan 2, Karolina Semeniuk-Olchawa 10, Vanessa Jelic, Agnieszka Jochymek, Kinga Byzdra 1, Aneta Piekarz 1, Aleksandra Paluch, Jelena Bader 2, Klaudia Pielesz 4.

Kary: SPR - 4 min.; Zagłębie - 10 min. Widzów 3 tys.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje