Reklama

Reklama

Ekstraklasa piłkarek ręcznych - Kinga Grzyb zostaje w Zagłębiu

​Kinga Grzyb przedłużyła kontrakt z występującym w ekstraklasie piłkarek ręcznych Metraco Zagłębiem Lubin. Dla skrzydłowej nadchodzący nowy sezon będzie szóstym w barwach zespołu z Dolnego Śląska.

Kilka dni temu Grzyb powiedziała, że zakończony niedawno sezon miał być jej ostatnim w karierze. Ponieważ jednak rozgrywki zakończyły się przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa, skrzydłowa przyznała, że czuje niedosyt i jeszcze rozważy swoją decyzję. W poniedziałek Zagłębie poinformowało, że kapitan drużyny "Miedziowych" przedłużyła kontrakt o kolejny rok.

"Bardzo się cieszę, że nadal będę reprezentować barwy Zagłębia Lubin. Już nie mogę się doczekać powrotu do treningów, bo czuję ogromny głód piłki ręcznej. Chcę walczyć o najwyższe cele nie tylko w klubie, ale i w kadrze" - powiedziała po podpisaniu umowy.

Reklama

Grzyb przez pięć lat gry w Zagłębiu zdobyła cztery wicemistrzostwa Polski i dwa Puchary Polski. W reprezentacji kraju ma rozegranych ponad 250 meczów. W 2013 roku była ważną postacią polskiego zespołu, który na mistrzostwach świata zajął czwarte miejsce.

Pewne jest też, że latem barw Zagłębia bronić będą dwie inne reprezentantki - Patrycja Świerżewska i Joanna Drabik. Pierwsza ostatnio grała w norweskim Byasen Trondheim, a druga w Siofok na Węgrzech.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama