Reklama

Reklama

Ekstraklasa piłkarek ręcznych - Janusz Szymczyk znów trenerem Ruchu Chorzów

W poniedziałek pracę z piłkarkami ręcznymi Ruchu Chorzów rozpoczął Janusz Szymczyk. Wrócił na stanowisko trenera tego zespołu po 11-miesięcznej przerwie. Ruch wygrał jesienią dwa mecze i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy.

Szymczyk zrezygnował z prowadzenia "Niebieskich" w grudniu 2012, po 30 miesiącach pracy. Jego miejsce zajął Zenon Łakomy. Chorzowianki, dziewięciokrotne mistrzynie Polski, utrzymały się w lidze po barażach z pierwszoligowym UKS PCM Kościerzyna.

Reklama

Od początku tego sezonu drużynę prowadził Zdzisław Wąs, ale zrezygnował po serii sześciu porażek.  Tymczasowym szkoleniowcem był jego asystent Michał Pastuszko, który będzie też współpracował z Szymczykiem.

"Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Mamy trochę czasu, bo rozgrywki ligowe zostaną wznowione w styczniu. Chcemy rozegrać kilka sparingów. Gdybym nie widział możliwości poprawy gry, nie zdecydowałbym się na podjęcie tej pracy" - powiedział Szymczyk.

Jego zdaniem drużyna jest w stanie podjąć skuteczną walkę o wyższe cele.

"Potrzeba nam spokoju i ciężkiej pracy. Punktów do zdobycia jest jeszcze wiele i mam nadzieję, że spora część zostanie na naszym koncie" - dodał "nowy-stary" szkoleniowiec chorzowianek, który podpisał umowę obowiązującą do końca sezonu. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje