Reklama

Reklama

Ekstraklasa piłkarek ręcznych - brąz dla KU AZS Politechniki

Piłkarki ręczne KU AZS Politechniki Koszalińskiej zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski. W rozegranym w Gdyni piątym spotkaniu o 3. miejsce koszalinianki pokonały ubiegłoroczne złote medalistki, zawodniczki Vistalu Łączpol 23-20 (9-9).

Rozegrany w Gdyni piąty mecz o brązowy medal pomiędzy miejscowym Vistalem Łączpol i KU AZS Politechniką Koszalińską zakończył ligowy sezon 2012/13 piłkarek ręcznych. Dzięki zwycięstwu 23:20 koszalinianki po raz pierwszy w historii klubu wywalczyły trzecie miejsce.

Wcześniej rozstrzygnęła się natomiast kwestia mistrzostwa Polski - po trzech latach przerwy tytuł wrócił do piłkarek SPR Lublin, a srebrny medal przypadł zawodniczkom KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

Piąte spotkanie o 3. miejsce było równie zacięte jak poprzednie cztery konfrontacje. Jedno z nich zakończyło się po dogrywce, a dwie wygraną różnicą zaledwie jednej bramki.

Reklama

Początek decydującego meczu należał jednak do gospodyń, które w 10. minucie po trafieniu Katarzyny Duran wygrywały 6:3, ale przez kolejnych 10 minut nie potrafiły powiększyć swojego dorobku. W tym okresie bramkarka Politechniki Sołomija Szywierska, która występowała wcześniej w gdyńskim zespole, obroniła rzut karny egzekwowany przez Katarzynę Koniuszaniec oraz wygrała pojedynek sam na sam ze skrzydłową rywalek. Ponadto w poprzeczkę trafiła Natasa Krnic.

Nie próżnowały natomiast zawodniczki z Koszalina, które zdobyły sześć bramek z rzędu i po rzucie Sylwii Matuszczyk wyszły w 19. minucie na prowadzenie 9:6. W tym momencie strzelecka niemoc dotknęła z kolei przyjezdne, które do końca pierwszej połowy nie zdołały już pokonać bramkarek Vistalu. Tymczasem gdynianki po dwóch trafieniach Any Petrinji oraz jednym Patrycji Kulwińskiej zeszły na przerwę przy remisie 9:9.

W drugiej połowie aż dziewięć razy zanotowano remis, a losy tego spotkania rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. W 53. minucie było jeszcze 19:18 dla gospodyń, ale wtedy reprezentantki Politechniki rzuciły cztery bramki z rzędu (dwie z nich zaliczyła Joanna Dworaczyk) i cztery minuty później wygrywały 22:19. Tej różnicy zdetronizowane mistrzynie Polski nie były już w stanie zniwelować.

Vistal Łączpol Gdynia - KU AZS Politechnika Koszalińska 20-23 (9-9)Vistal Łączpol: Małgorzata Gapska, Beata Kowalczyk - Katarzyna Duran 4, Patrycja Kulwińska 4, Ana Petrinja 4, Katarzyna Koniuszaniec 2, Natasa Krnic 2, Karolina Kalska 2, Aleksandra Zych 1, Ewa Andrzejewska 1, Patrycja Królikowska, Magdalena Pawłowska.

KU AZS Politechnika: Sołomija Szywierska - Aleksandra Kobyłecka 6, Joanna Chmiel 4, Joanna Dworaczyk 3, Paulina Muchocka 2, Iwona Szafulska 2, Sylwia Matuszczyk 2, Sylwia Lisewska 2, Marta Dąbrowska 1, Monika Koprowska 1.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama