Reklama

Reklama

Duński piłkarz ręczny paryskim milionerem

Mikkel Hansen, który w ubiegłym roku wybrany został najlepszym piłkarzem ręcznym na świecie, będzie najlepiej zarabiającym zawodnikiem. Po podpisaniu umowy z klubem Paris Saint-Germain Handball, pensja Duńczyka wyniesie milion euro rocznie.

Ostatnim klubem Hansena był AG Kopenhaga, który 31 lipca ogłosił bankructwo. O przejściu niespełna 25-letniego rozgrywającego do paryskiego zespołu mówiło się od kilku dni. Piłkarz zawarł czteroletni kontrakt w poniedziałek wieczorem, a we wtorek trenował już nad Sekwaną.

Zdaniem duńskich mediów paryski klub ma bardzo wysoki budżet dzięki inwestorom z Kataru. Są oni również właścicielami piłkarskiego Paris Saint-Germain i mogą kupować wielkie gwiazdy oferując im bezkonkurencyjne pensje.

"Tak właśnie w lipcu pozyskano napastnika Milanu i kapitana piłkarskiej reprezentacji Szwecji Zlatana Ibrahimovicia. Następnym w kolejce jest Kim Andersson, który z Hansenem grał w Kopenhadze i szuka pracy" - skomentował dziennik "Jyllands Posten".

Reklama

Jak podkreślają duńskie i szwedzkie media, chociaż pensja Ibrahimovicia wynosi 13 milionów euro rocznie, a Hansena "tylko" milion, jest to ogromna kwota jak na piłkę ręczną.

 "Hansen mimo że miał propozycje od THW Kiel, Hamburger SV i Barcelony wybrał strzał w bramkę pełną pieniędzy i stał się paryskim milionerem" - ocenił dziennik "Politiken".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy