Reklama

Reklama

Były selekcjoner Polek będzie pracował z męską kadrą Korei

Duńczyk Kim Rasmussen, były selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski w piłce ręcznej, został trenerem męskiej kadry Korei Południowej. Jest pierwszym obcokrajowcem na tym stanowisku.

Rasmussen trenował też Węgry (2016-2020) i Czarnogórę (2020-2021), ale jak podkreślił kanał telewizji TV2 największe sukcesy osiągnął z Polkami, wprowadzając je dwa razy do półfinałów mistrzostw świata, w 2013 i 2015 roku.

W sezonie 2020/2021 był też trenerem MKS-u Lublin.

Rasmussen poinformował o swojej nowej pracy w mediach społecznościowych w poniedziałek rano, tuż przed wylotem do Seulu. Jak dodał TV2 "w ten sposób odciął się od mediów na wiele godzin, lecz jest to prawdziwie sensacyjna wiadomość".

Piłka ręczna. Kim Rasmussen pierwszym zagranicznym selekcjonerem w Korei

Asystentem Rasmussena będzie Bo Rudgaard, który powiedział, że celem są igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

Reklama

"Będziemy pierwszymi zagranicznymi trenerami w tej dyscyplinie w Korei Południowej i chcemy połączyć duński styl gry z kulturą i mentalnością tego kraju. To może być bardzo ciekawa mieszanka" - dodał.

Zbigniew Kuczyński 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy