Reklama

Reklama

Bogdan Wenta o losowaniu ME: Mamy najtrudniejszą grupę

Były trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Bogdan Wenta przyznał, że losowanie grup mistrzostw Europy nie było szczęśliwe dla "Biało-czerwonych".

- Nasza grupa wygląda na najtrudniejszą, ale trzeba pamiętać, że gramy u siebie - uważa były selekcjoner.

Rywalami Polaków w pierwszej rundzie ME, które w dniach 15-31 stycznia odbędą się w Polsce, będą obrońcy tytułu Francuzi oraz Macedończycy i Serbowie.

Według Wenty, obecnie posła w Parlamencie Europejskim, Francja jest bardzo trudnym przeciwnikiem, a pozostałe dwie drużyny są dla "Biało-czerwonych" niewygodnymi rywalami.

- Pamiętajmy, że gramy u siebie. Ten sport ma swoje prawa, a nasi kibice będą ósmym zawodnikiem. Na pewno stworzą oni wspaniałą atmosferę i sporą presję na przeciwnika - powiedział.

Reklama

Jego zdaniem nie ma kontrowersji co do tego, że nasza drużyna oraz trzy inne były przed piątkowym losowaniem przyporządkowane do odpowiednich miast (tym samym grup). - Moim zdaniem było to geopolityczne ustawienie tych grup, to dobry pomysł. Jest to pomyślane tak, aby uniknąć pustych hal - podkreślił.

Bardzo mu się podobała piątkowa ceremonia losowania, która odbyła się w krakowskim Centrum Kongresowym ICE: - My za dużo zwracamy uwagę na takie rzeczy, tak jak byśmy mieli jakieś kompleksy, chcieli coś udowodnić. Robimy takie imprezy bardzo dobrze i nie mamy czego się wstydzić.

Przypomniał, że drużyny które wystąpią w Polsce będą walczyć nie tylko o medale, ale też o przepustkę do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Zdobędzie ją złoty medalista.

W rezultacie losowania 16 zespołów podzielono na cztery grupy, z których po trzy najlepsze ekipy, z zaliczeniem wyników uzyskanych w meczach między nimi, awansują do drugiej rundy turnieju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje