Reklama

Reklama

Bogdan Wenta nie będzie kandydował na prezesa związku

Trener Vive Targi Kielce Bogdan Wenta poinformował, że nie zamierza kandydować na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Walny zjazd sprawozdawczo-wyborczy ZPRP odbędzie się w dniach 6-7 października w Jachrance.

Kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia na temat ewentualnej kandydatury Wenty po jego wypowiedzi z 7 września na czacie regionalnego dziennika "Echo Dnia". Na pytanie jednego z kibiców, czy w niedalekiej przyszłości zamierza startować na prezesa związku, Wenta odpowiedział: "Dobre pytanie. Myślę, że przede wszystkim dotyczy to tematu całego polskiego sportu. Zwróćmy uwagę, ilu mamy działaczy. Odpowiedź brzmi tak".

We wtorek Wenta jednak jasno zadeklarował, że nie będzie się ubiegał o stanowisko prezesa. - To nie moja sprawa. Ja nie jestem ani kandydatem, ani nie kandydowałem, ani się tym nie zajmuję - powiedział.

Reklama

Wenta od 2008 roku jest trenerem Vive Targi Kielce. W latach 2004-2012 był trenerem reprezentacji Polski. 19 kwietnia tego roku zrezygnował z funkcji selekcjonera po nieudanych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Londynie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL