Reklama

Reklama

Bogdan Wenta: Niczego nie wolno przesądzać

Po dwóch wygranych z Orlenem Wisłą w Kielcach, czas na mecz w Płocku. Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce przygotowują się do trzeciego spotkania finału play off. Zdaniem trenera Bogdana Wenty muszą podejść do niego tak, jakby rywalizacja właśnie się zaczynała.

"W piątek jest pierwsza odsłona. Nie wolno zapominać o aspiracjach i argumentach przeciwnika, który ma dwa terminy u siebie w domu. Musimy podejść do najbliższego spotkania, tak jakby finał właśnie się rozpoczynał. Przyjmijmy że jest 0-0" - powiedział w środę podczas spotkania z dziennikarzami szkoleniowiec klubu z Kielc.

Reklama

Zespół Vive Targi, po rozegranych w ostatnią sobotę i niedzielę pierwszych meczach tej fazy play off  prowadzi z Orlenem Wisłą Płock 2-0. Rywalizacja o mistrzostwo Polski toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne spotkania zaplanowano na piątek i ewentualnie sobotę w Płocku. "Równie dobrze starcie może zakończyć się w piątym spotkaniu. Niczego nie wolno przesądzać" - zaznaczył trener.

Szkoleniowiec, zwrócił uwagę, że mimo wysokich zwycięstw w obu dotychczasowych meczach, kielczanie mieli problemy w pierwszych minutach. "W drugim meczu przegrywaliśmy w pewnym momencie czterema trafieniami, w wielu momentach to były bardzo trudne minuty" - przypomniał.

Zdaniem słoweńskiego rozgrywającego i kołowego Vive Targów Urosa Zormana, mecz w Płocku będzie na pewno dużo trudniejszy niż spotkania rozegrane przed własną publicznością. "Pamiętajmy, że jesienią przegraliśmy siedmioma bramkami z Wisłą na wyjeździe. To będzie mecz na szczycie polskiej ekstraklasy - nie spodziewajmy się łatwego spotkania" - dodał.

Według lewoskrzydłowego Vive Mateusza Jachlewskiego, każdy kto wygrywa 2-0 liczy na trzecie z rzędu zwycięstwo. "Jestem jednak przekonany, że Płock będzie szukał swojej szansy i zrobi wszystko, by utrudnić realizację takiego scenariusza. Jesteśmy w bardziej komfortowej sytuacji. Mamy trzy szanse na mistrzostwo, ale to nie zwalnia nas z obowiązku koncentracji i poważnego potraktowania przeciwnika" - powiedział.

Kolejne dwa mecze zaplanowano na 24 i ew. 25 maja w Płocku. Ewentualny piąty rozegrany zostanie we wtorek 28 maja w Kielcach.

Dowiedz się więcej na temat: Bogdan Wenta | vive targi kielce | Orlen Wisła Płock

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje