Reklama

Reklama

Bartłomiej Jaszka nie zagra z Niemcami?

Polscy piłkarze ręczni przygotowują się w Płocku do meczu z Niemcami w eliminacjach mistrzostw świata. Pod wielkim znakiem zapytania stoi występ Bartłomieja Jaszki, który ma kontuzję barku. W środę do kadry dołączą zawodnicy Vive Targów Kielce i Orlenu Wisły Płock, którzy dostali od selekcjonera Michaela Bieglera kilka dni wolnego po rozegraniu spotkań finałowych mistrzostw Polski.

Zgrupowanie rozpoczęło się w poniedziałek. "Na porannym, środowym treningu było 14 zawodników, ale jeszcze dziś oczekujemy na przyjazd pozostałych piłkarzy" - powiedział Jacek Będzikowski, drugi trener kadry narodowej. Na kwalifikacje mistrzostw świata Katar 2015 trener Michael Biegler powołał 28 zawodników, ale nie wszyscy będą uczestniczyli w zgrupowaniu.

Ze zgrupowania już pierwszego dnia wyjechał Bartłomiej Jaszka, którego występ w meczu z Niemcami stoi pod wielkim znakiem zapytania. "Bartek ma przewlekły ból barku, miał problemy z uniesieniem prawej ręki, jego ręki rzutowej, został mu zaaplikowany zastrzyk i wyjechał ze zgrupowania z zaleceniem odpoczynku. Ma dojechać w poniedziałek do Gdańska i wtedy sztab szkoleniowy podejmie decyzję, czy zagra z Niemcami. Na pewno nie wystąpi w spotkaniu towarzyskim z Hiszpanią. Wszyscy pozostali zawodnicy są zdrowi" - dodał drugi trener.

Reklama

Podczas zgrupowania w Płocku zawodnicy trenują trzy razy dziennie, oglądają też materiały wideo, analizując materiały na temat reprezentacji Niemiec. "To jest koniec sezonu, więc naszym zadaniem jest przede wszystkim podtrzymanie przygotowania atletycznego i zregenerowanie piłkarzy, którzy mają za sobą ciężki sezon. Kilku z nich grało w miniony weekend raz albo nawet dwa razy, dlatego najpierw musieli odpocząć, by teraz z resztą kolegów przygotować się do spotkań reprezentacji" - dodał szkoleniowiec.

Do reprezentacji dołączył Paweł Paczkowski, który nie zagra w meczach eliminacyjnych. "Nie został zgłoszony, bo przechodził rehabilitację po ciężkiej kontuzji. Jest młody, utalentowany, staramy się teraz zrobić wszystko, by szybko doszedł do pełnej sprawności i mógł wykorzystywać swoje umiejętności" - podkreślił Będzikowski.

Już we wtorek do drużyny dołączył skrzydłowy Orlen Wisły Adam Wiśniewski. "W pełnym składzie będziemy trenować jeszcze dziś na popołudniowych zajęciach. Mamy trzy treningi dziennie, w grupach i wspólne. Oglądamy też wideo, bo chcemy dobrze przygotować się do starcia z Niemcami. Stawka jest wysoka, awans do mistrzostw świata, walka na pewni nie będzie łatwa. Przeciwnik jest bardzo trudny, ale nie zamierzamy się obawiać, jesteśmy nastawieni na walkę i zwycięstwo. Pełna mobilizacja będzie od poniedziałku, kiedy to spotkamy się w Gdańsku przed meczem towarzyskim z Hiszpanią" - zapewnił.

Do piątku reprezentacja Polski trenować będzie w Orlen Arenie, potem piłkarze dostaną dwa dni na odpoczynek i w poniedziałek w pełnym składzie, z Jaszką, mają się stawić w Gdańsku.

4 czerwca "Biało-czerwoni" zagrają mecz towarzyski z aktualnymi mistrzami świata, zespołem prowadzonym przez Manolo Cadenasa (na co dzień trenerem Wisły Płock), reprezentacją Hiszpanii, która zamelduje się w Ergo Arenie w swoim najsilniejszym składzie, a 7 czerwca czeka ich starcie z Niemcami.

Po krótkiej przerwie, w poniedziałek 9 czerwca, znów wrócą do Płocka, by 10 zagrać ponownie z Hiszpanami. Po tym spotkaniu przeniosą się do Magdeburga, gdzie na 14 czerwca został zaplanowany mecz rewanżowy z ekipą niemiecką. Zwycięzca dwumeczu awansuje do mistrzostw świata. Turniej finałowy Katar 2015 odbędzie się od 17 stycznia do 1 lutego 2015 roku.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje