Reklama

Reklama

Azoty Puławy zagrają z Vive Targami Kielce w półfinale mistrzostw Polski

Piłkarze ręczni Azotów Puławy awansowali do półfinału rozgrywek o mistrzostwo Polski. W decydującym, trzecim meczu ćwierćfinałowym drużyna z Puław pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 30-23. Rywalem Azotów w meczach o awans do finału rozgrywek będzie obrońca tytułu mistrzowskiego Vive Targi Kielce.

Do awansu potrzebne będą trzy zwycięstwa. Pierwsze dwa mecze rozegrane zostaną w Kielcach (3.05 i 4.05), trzeci i ewentualnie czwarty odbędą się tydzień później w Puławach. Jeżeli po czterech spotkaniach będzie remis to decydujący mecz zostanie rozegrany 14 maja w Kielcach. W drugiej parze półfinału rywalizować będą w tych samych terminach Orlen Wisła Płock i Górnik Zabrze.

Reklama

To będzie długa i pełna emocji majówka dla kibiców, ale niezwykle krótki i pracowity weekend dla szczypiornistów Vive Targów Kielce. W sobotę i niedzielę w dwóch pierwszych meczach półfinału ekstraklasy zmierzą się z Azotami, które w środę w trzecim meczu ćwierćfinałowym pokonały Gaz System Pogoń Szczecin 30:23 i rywalizacją play off wygrały 2-1.

Według bramkarza Vive Sławomira Szmala, zespół z Kielc podejdzie do przeciwnika z ogromnym respektem. - Mają szeroką kadrę, mają zawodników z zagranicy. Musimy podejść do tego meczu z respektem. Z pewnością Azoty nie złożą broni. To waleczny zespół - ocenił we wtorek utytułowany bramkarz.

Przyznał, że liczy na doping kibiców, którzy w długi majowy weekend z pewnością tak zaplanują swój czas, aby pojawić się w sobotę i niedzielę w kieleckiej Hali Legionów.

Podobnego zdania jest Piotr Grabarczyk, który przypomniał, że kielecki zespół przez cały sezon zapracował sobie na to, aby pierwsze dwa mecze półfinału zagrać we własnej hali. - Również i do tego spotkania wyjdziemy mocno przygotowani, pamiętając o stawce jaką jest finał i gra o tytuł mistrza Polski - zaznaczył.

W tej fazie play off rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Trzeci mecz zaplanowano 10 maja w Puławach. Jeśli potrzebne będzie dodatkowe rozstrzygnięcie, w tym samym miejscu, dzień później rozegrane zostanie czwarte spotkanie.

Vive Targi Kielce w obecnym sezonie nie przegrały ani jednego spotkania w Ekstraklasie. Gorzej poszło im w europejskich zmaganiach. Trzecia drużyna Starego Kontynentu z ubiegłego roku, tym razem odpadła w 1/8 finału z niemieckim Rhein-Neckar Loewen.

Trzeci mecz ćwierćfinałowy:

Gaz-System Pogoń Szczecin - Azoty Puławy 23-30 (11-15)

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2-1 dla Azotów, które awansowały do półfinału.

Najwięcej bramek: dla Pogoni - Wojciech Zydroń 11 oraz Jacek Wardziński i Mateusz Zaremba po 3, dla Azotów - Piotr Masłowski Masłowski 7, Jan Sobol 6, Przemysław Krajewski 5.

Program meczów półfinałowych:

1. mecze - sobota, 3 maja

Vive Targi Kielce - Azoty Puławy  (godz. 17.00)

Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze       (18.00)

2. mecze - niedziela, 4 maja

Vive Targi Kielce - Azoty Puławy        (17.00)

Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze       (20.00)

3. mecze - sobota, 10 maja

Azoty Puławy - Vive Targi Kielce

Górnik Zabrze - Orlen Wisłą Płock

ew. 4. mecze - niedziela, 11 maja

Azoty Puławy - Vive Targi Kielce

Górnik Zabrze - Orlen Wisłą Płock

ew. 5. mecze - środa, 14 maja

Vive Targi Kielce - Azoty Puławy 

Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje