Reklama

Reklama

Andrzej Kraśnicki o losowaniu: Trafiliśmy do teoretycznie łatwiejszej grupy

Słowenia, Szwecja, Brazylia, Niemcy, Egipt. To drużyny, z którymi polscy piłkarze ręczni zmierza się w fazie grupowej igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. - Trafiliśmy do teoretycznie łatwiejszej grupy, ale sport jest na tyle nieprzewidywalny, że nigdy nic nie wiadomo - skomentował prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Teoretycznie najgroźniejszymi rywalami Polaków będą Niemcy - triumfatorzy rozgrywanych w styczniu w Polsce mistrzostw Europy. Słoweńcy i Szwedzi to dwie najlepsze drużyny turnieju kwalifikacyjnego w Malmoe. Awans uzyskały kosztem wicemistrzów Starego Kontynentu Hiszpanów. Egipt to mistrz Afryki, a Brazylia, jako gospodarz igrzysk, udział miała zapewniony.

- Mamy większe szanse, jeśli chodzi o pierwszą fazę, jednak oznacza to, że potem spotkamy się z bardzo silnymi rywalami - dodał Kraśnicki.

W turnieju bierze udział 12 reprezentacji, podzielonych na dwie sześciodrużynowe grupy (w drugiej zagrają: Francja, Dania, Chorwacja, Tunezja, Katar i Argentyna). Po cztery najlepsze awansują do ćwierćfinałów. Od tej pory walka będzie się toczyć już systemem pucharowym.

Reklama

Początek olimpijskich zmagań szczypiornistów zaplanowano na 6 sierpnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje