Reklama

Reklama

Alina Wojtas: Holenderki są w gorszej sytuacji

- Holenderki są w gorszej sytuacji. To one od dawna nic nie zdobyły. Jeśli już to im powinny trząść się ręce - powiedziała Alina Wojtas, którą poważna kontuzja wykluczyła z udziału w mistrzostwach świata w Danii. W piątek "Biało-czerwone" zagrają z Holandią w półfinale (godz. 18.00).

Polki pod wodzą Kima Rasmussena po raz drugi z rzędu zagrają w najlepszej czwórce mistrzostw świata. Dwa lata temu "Biało-czerwone" zajęły czwarte miejsce. W Serbii jedną z kluczowych zawodniczek gangu Rasmussena była właśnie Wojtas. Obecnie szczypiornistka norweskiego Larvik HK przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadeł krzyżowych i kibicuje swoim koleżankom.

"Biało-czerwone" w fazie grupowej przegrały dwa mecze - ze Szwecją (30:31) i z Holandią (20:31). Zwłaszcza starcie z "Oranje" nie było udane w wykonaniu naszych szczypiornistek. Holenderki robiły na boisku co chciały. Od 1/8 finału oglądamy jednak zupełnie inny polski zespół. Karolina Kudłacz-Gloc i spółka najpierw ograły Węgierki 24:23 (po raz pierwszy na ważnej imprezie), a następnie w ćwierćfinale po dramatycznym spotkaniu pokonały Rosjanki 21:20.

"W meczach grupowych naszej drużyny coś nie zadziałało. Może to i dobrze? Teraz wszystko się zazębia. Zaczyna iść we właściwą stronę. Oczywiście kolejne spotkania nie będą łatwe. Sukces po tym smakuje jeszcze lepiej" - stwierdziła Alina Wojtas cytowana na oficjalnej stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W piątek Polki staną przed niepowtarzalną szansą. Jeszcze nigdy w historii "Biało-czerwone" nie stały na podium mistrzostw świata. Dwa lata temu były blisko medalu, ale się nie udało. "Dziewczyny nie pozwolą sobie na to, aby zmarnować drugą szansę. Holenderki są w gorszej sytuacji. To one od dawna nic nie zdobyły. Jeśli już to im powinny trząść się ręce. Nasz zespół do tej rywalizacji powinien podejść z zimną głową. Będzie dobrze" - podkreśliła Alina Wojtas.

Holenderki jeszcze na mistrzostwach świata w Danii nie przegrały. Ale Rosjanki również przystępowały do meczu z Polską w roli niepokonanych, a to nasz zespół jest w najlepszej czwórce MŚ.

Reklama

W drugim półfinale (godz. 20.45) Rumunki zagrają z Norweżkami.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Holandia!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych


Reklama

Reklama

Reklama