Ozzy Osbourne nie żyje. Tak na śmierć legendy zareagował jego ukochany klub
22 lipca przyniósł absolutnie tragiczne wieści dla świata muzyki - w wieku 76 lat zmarł bowiem Ozzy Osbourne, legendarny wokalista Black Sabbath, mający za sobą również owocną karierę solową. "Książę Ciemności", jako chłopak dorastający w dzielnicy Birmingham, Aston, zawsze był silnie związany z ekipą Aston Villi. Teraz angielski klub pożegnał go w wyjątkowy sposób.

We wtorkowy wieczór świat muzyki okrył się wielką żałobą - w wieku 76 lat zmarł bowiem Ozzy Osbourne, legendarny wokalista kojarzony przede wszystkim z występami z Black Sabbath, ale mający na swym koncie również multum solowych hitów.
"Książę Ciemności", ikona popkultury, prekursor heavy metalu - takie określenia najlepiej pasują do Osbourne'a, który przez długie lata swojej działalności scenicznej dorobił się dziesiątek milionów fanów na całym świecie. Ciekawostką jest fakt, że muzyk miał też powiązania ze światem piłki nożnej.
Ozzy Osbourne był wiernym kibicem Aston Villi. Tak angielski klub pożegnał legendę
Był chłopakiem z Birmingham - a dorastał konkretnie w dzielnicy Aston, więc trudno się dziwić, że jego losy splotły się z drużyną Aston Villi. Występująca w Premier League drużyna w związku ze śmiercią swego wiernego fana wydała specjalny komunikat:
"Aston Villa z żalem przyjęła wiadomość o śmierci światowej sławy gwiazdy rocka i fana Villi, Ozzy'ego Osbourne'a" - stwierdzono, dodając, że wokalista "zawsze czuł szczególną więź z klubem i społecznością, z której się wywodził.
"W tym niezwykle trudnym czasie wszyscy w Aston Villi łączą się myślami z jego żoną Sharon, rodziną, przyjaciółmi i niezliczonymi fanami. Spoczywaj w pokoju, Ozzy" - napisano.
Ozzy Osbourne był prawdziwą ikoną dla kibiców Aston Villi
W ostatnich latach więź Osbourne'a z "The Villains" była szczególnie widoczna - wziął on, wespół ze swym przyjacielem z Black Sabbath, Geezerem Butlerem, udział w kampanii promującej koszulki zespołu, a na Villa Park pojawiła się specjalna oprawa stanowiąca dla niego hołd.
Ostatni, pożegnalny koncert legendarnej grupy miał miejsce 5 lipca 2025 roku na stadionie AVFC. Nic więcej raczej nie trzeba tu dodawać.











![Smutna porażka Polaków. Skuteczniejsza defensywa to za mało. [WIDEO]](https://i.iplsc.com/000MWZHFT7GNYYUD-C401.webp)
