Reklama

Reklama

Zygo: Trzeba wzmocnić atak

Działacze Legii Warszawa szukają napastnika, który dołączyłby do dwójki - Marek Saganowski i Piotr Włodarczyk. Według doniesień prasowych jednym z kandydatów jest zawodnik olimpijskiej reprezentacji Grecji, Evangelos Mantzios.

- To ciekawy zawodnik, który ma na pewno wielki potencjał. Tyle, że na dziś kwestia jego gry w Legii jest czysto teoretyczna - powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego", prezes Legii, Piotr Zygo.

- Prawdą jest, że poszukujemy napastnika i to dobrego. Rozumiemy, że kibice oczekują od nas zwycięstw i ofensywnego stylu gry. Dlatego priorytetem jest wzmocnienie linii ataku. Saganowski i Włodarczyk to jeden z najlepszych duetów w polskiej lidze. Mamy świadomość, że ten atak trzeba wzmocnić i będzie to raczej piłkarz z zagranicy. W Polsce kandydatów lepszych od tych, którzy już są w klubie raczej nie ma. Maciej Żurawski chce wyjechać z Polski, Tomasz Frankowski jest poza naszym zasięgiem. Dlatego szukamy przede wszystkim zagranicą i musi to być realne wzmocnienie w kontekście gry w europejskich pucharach, a więc dokonane najprawdopodobniej w lecie - stwierdził Zygo.

Reklama

Legia złożyła propozycję kupna Mauro Cantoro z Wisły Kraków i Konrada Gołosia z Polonii Warszawa, ale spotkała się z odmownymi odpowiedziami.

- Obaj są bardzo dobrymi piłkarzami. Wiemy, że Wisła chce sprzedać Cantoro, jednak wczoraj udzieliła nam odpowiedzi odmownej. Zobaczymy jak sytuacja będzie się rozwijać. W sprawie Gołosia nie otrzymaliśmy od Polonii odpowiedzi. Ten zawodnik bardzo by nam się przydał. Zresztą dla niego samego transfer do Legii byłby w mojej ocenie bardzo dobrym krokiem w dalszej karierze - dodał prezes stołecznego klubu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL