Zwycięstwa ŁKS-u i Zagłębia

Zagłębie Lubin pokonało na własnym obiekcie Jagiellonię Białystok 1:0, a Łódzki Klub Sportowy wygrał u siebie z Aluminium Konin 3:2 w 20. kolejce 2. ligi piłkarskiej.

Zespół z Lubina awansował na drugą pozycję w tabeli, wyprzedzając o "oczko" Cracovię, która w sobotę zmierzy się w Chorzowie z tamtejszym Ruchem.

Aż pięć goli oglądali widzowie przy Alei Unii w Łodzi, ale dopiero ostatnie sekundy przyniosły ostateczne rozstrzygnięcie. Po 67 minutach był remis 2:2 (gole Bekasa i Sztandery dla gości oraz trafienie Kosmalskiego z karnego i samobójcze Kruka dla ŁKS-u). Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy za sprawą Kardasa (88. min) objęli prowadzenie. Drużyna z Konina rzuciła się jeszcze do ataku i nawet zdobyła gola, ale nie został on uznany przez arbitra.

Kontrowersyjna bramka przesądziła o ważnym dla układu czołówki tabeli zwycięstwie Zagłębia nad Jagiellonią. W 37. minucie Perovic podał do Javornika, który wypuścił sobie piłkę i upadł w polu karnym naciskany przez Warakomskiego. Sędzia Piotr Maurek podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Szczypkowski.

Zobacz opisy meczów 20. kolejki oraz tabelę 2. ligi.