Zwycięska Barca

Barcelona wywalczyła trzy punkty pokonując Albacete 2:1 w sobotnim spotkaniu 15. kolejki Primera Division.

Zwycięstwo liderowi ligi hiszpańskiej nie przyszło jednak łatwo. Wygraną gościom zapewnił Xavi, który decydującego gola zdobył w 85. minucie.

Mecz w Albacete zaczął się po myśli Barcy. Nie minęły jeszcze dwie minuty, a Katalończycy prowadzili 1:0. Bramkę dla podopiecznych Franka Rijkaarda zdobył wychowanek Barcelony Andres Iniesta.

Wyrównanie padło w 73. minucie, kiedy Mark Gonzalez uderzeniem głową skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Victora Valdesa. Na szczęście dla lidera Primera Division pod koniec meczu Xavi popisał się znakomitym strzałem z woleja i zapewnił gościom trzy "oczka" .