Reklama

Reklama

​Znany iracki piłkarz Ahmed Radhi zmarł z powodu koronawirusa

W wyniku powikłań związanych z koronawirusem w wieku 56 lat zmarł znany iracki piłkarz Ahmed Radhi - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. W ojczyźnie uznawany był za legendę futbolu, w reprezentacji rozegrał 121 meczów i strzelił 62 gole.

Przed kilkoma dniami Radhi trafił do szpitala w Bagdadzie po uzyskaniu pozytywnego wyniku badania na Covid-19. Kiedy poczuł się lepiej, został wypisany, ale wkrótce wrócił do kliniki. Następnie przetransportowano go samolotem do stolicy Jordanii Ammanu, gdzie zmarł.

W 1986 roku zdobył jedyną bramkę dla Iraku podczas mistrzostw świata w Meksyku. Drużyna narodowa tego kraju przegrała z Belgią 1:2 oraz z Paragwajem i gospodarzami po 0:1. Dwa lata później Radhiego wybrano najlepszymi piłkarzem Azji. Po zakończeniu kariery zajmował się polityką.

Reklama

W Iraku zarejestrowano oficjalnie blisko 30 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba zmarłych z tego powodu przekroczyła w ostatnich dniach 1000 osób. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL