Reklama

Reklama

Znamy mistrzów Małopolski. Zakończył się finał wojewódzki Turnieju o Puchar Tymbarku

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji wyłonieni zostali piłkarscy mistrzowie województwa małopolskiego do lat 10 i 12, zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt.

W zakończonym finale wojewódzkim XIV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" triumfowały zespoły UKS Dwójka Skawina i MUKS Halny Kamienica w kategorii U-10 oraz UKS Staszkówka Jelna i SP 119 Kraków w U-12. Zwycięskie zespoły będą stanowić trzon reprezentacji województwa małopolskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsi z najlepszych wyjadą na mecz Niemcy-Polska do Hamburga.

Finały województwa małopolskiego zostały rozegrane w dniach 7-8 kwietnia na boiskach COM COM Zone Nowa Huta, przy ulicy Ptaszyckiego 6 w Krakowie. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż 77 drużyn.

Reklama

W żeńskim finale kategorii U-10 zespół UKS Dwójka Skawina pokonał 3-1 UKS Staszkówka Jelna. Krzysztof Durlik, trener wygranej drużyny nie szczędził pochwał dla swoich zawodniczek, które wykazały się prawdziwym duchem sportowej rywalizacji

- O dzisiejszym sukcesie zadecydowała dobra postawa dziewczynek oraz rozsądne dysponowanie naszymi siłami podczas całego Turnieju. To był naprawdę ciężki dzień i każda zawodniczka dawała z siebie wszystko do ostatniego meczu. Przyznam, że od początku celowaliśmy w finał, ponieważ w drużynie są naprawdę świetne zawodniczki. Udało się nam zająć pierwsze miejsce i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.

Drugiego dnia zawodów do grona najlepszych piłkarek województwa małopolskiego dołączyły zwyciężczynie kategorii U-12. Dziewczynki z UKS Staszkówka Jelna pokonały zawodniczki UKS Hesed Tarnów wynikiem 3-1. Atmosferę i poziom sportowej rywalizacji  podsumował trener mistrzyń Wojciech Mróz

- Dzisiejszy sukces to wynik ciężkiej pracy, zaangażowania, walki od pierwszego do ostatniego gwizdka oraz szczęścia. Szczęście jest w sporcie potrzebne na każdym kroku. Nie będę ukrywał, że przyjeżdżając na finał wojewódzki liczyliśmy na wysokie miejsce. Chcieliśmy powtórzyć wynik sprzed dwóch lat, kiedy zajęliśmy pierwszą lokatę i to się udało.

W rywalizacji chłopców do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się zespół MUKS Halny Kamienica, który wygrał wynikiem 2-0 z MUKS Dunajec Nowy Sącz. Po zakończeniu spotkania Janusz Piotrowski, trener zwycięzców ocenił występ swoich zawodników

- Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" jest bardzo dobrze zorganizowaną imprezą sportową dla dzieci. Jestem niezwykle dumny z mojej drużyny. Chłopcy swoją świetną grą pokazali co potrafią. Naszą najmocniejszą stroną jest technika gry oraz obrona. Oczywiście przed finałem ogólnopolskim nie spoczniemy na laurach. Planujemy więcej trenować, aby w Warszawie walczyć o tytuł Mistrzów Polski.

W kategorii U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 119 Kraków, pokonując UKS Olimpijczyk Tymbark 6-1. Czesław Kamiński następująco podsumował występ swoich podopiecznych.

- Bardzo się cieszę ze zwycięstwa i jestem bardzo dumny z chłopców. Pokonali wszystkie drużyny i obronili tytuł mistrza województwa małopolskiego. Według mnie o tym wyniku zdecydowały determinacja oraz integracja chłopców - grają w jednej drużynie od kilku lat. W trakcie finału ogólnopolskiego będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn, aby zwiększyć szansę swoich zespołów na zdobycie Mistrzostwa Polski, mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione piłkarsko dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas, której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

Tegoroczny małopolski finał XIV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie sportowym zarówno indywidualnym, jak również zespołowym. Liczne grono kibiców było świadkiem wielu fantastycznych zagrań, emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play. Zmagania dzieci obserwowało wielu gości specjalnych m.in. byli reprezentanci Polski: Marek Kusto, Andrzej Iwan oraz Maciej Żurawski i Łukasz Surma.

Nagroda główna

Mistrzowie 16 województw obu kategorii wiekowych zagrają w Wielkim Finale, którego zwycięzcy wyłonieni zostaną 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców U-10 oraz U-12 otrzymają wymarzony Puchar Tymbarku oraz wyjadą w niezapomnianą piłkarską podróż do Hamburga, by kibicować naszej reprezentacji w meczu z Niemcami. Cztery najlepsze drużyny XIV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" już 13 maja zasiądą na 57-tysięcznej Imitech Arenie i poczują wyjątkowym smak piłkarskich emocji w biało-czerwonym wydaniu.

Do rywalizacji i piłkarskiej zabawy w ramach XIV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" zgłoszona została rekordowa liczba ponad 200 000 dzieci z całej Polski. Tak wysoka frekwencja czyni rozgrywki o Puchar Tymbarku największym turniejem piłkarskim dla dzieci w Europie.

Organizatorem i pomysłodawcą Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od ośmiu lat firma Tymbark

Honorowy Patronat nad Turniejem sprawuje Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polski. Turniej patronatem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL