Reklama

Reklama

Znaleziono samolot, którym leciał Emiliano Sala

W niedzielę przed południem firma prowadząca poszukiwania samolotu, którym 21 stycznia leciał z Nantes do Cardiff argentyński piłkarz Emiliano Sala, odnalazła wrak maszyny na dnie kanału La Manche.

Informację przekazał mediom szef grupy poszukiwawczej David Mearns. Potwierdziła ją także rodzina Emiliano Sali. Zgodnie z procedurami po namierzeniu szczątków awionetki dalszymi czynnościami zajmie się Brytyjski Oddział Badania Wypadków Lotniczych.

28-letni argentyński napastnik przeszedł z FC Nantes do klubu angielskiej ekstraklasy za 17 mln euro. Awionetka, którą leciał do nowego klubu, zniknęła z radarów. Policja informowała, że w wodzie znaleziono wiele unoszących się przedmiotów, ale nie ustalono, czy pochodziły one z awionetki.

Reklama

Policja z wyspy Guernsey poinformowała rodziny pasażera i pilota, że akcja poszukiwawcza samolotu została zakończona. Później, dzięki funduszom zebranym przez rodzinę i fanów w internecie, wznowiono poszukiwania.

Argentyńskie media poinformowały, że tuż przed feralnym rejsem Sala wysłał do rodziny wiadomość przez aplikację telefoniczną, w której napisał: "Jestem przerażony. Lecę samolotem, który wygląda, jakby się miał za chwilę rozpaść".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL