Reklama

Reklama

Zmiana trenera GKS Katowice

Wojciech Osyra nie jest już trenerem GKS Katowice. Rozstał się w poniedziałek z klubem za porozumieniem stron z powodu braku licencji umożliwiającej prowadzenie zespołu w pierwszej lidze. Nowym szkoleniowcem GKS-u został Dariusz Fornalak.

Wojciech Osyra nie jest już trenerem GKS  Katowice. Rozstał się w poniedziałek z klubem za porozumieniem  stron z powodu braku licencji umożliwiającej prowadzenie zespołu w  pierwszej lidze. Nowym szkoleniowcem GKS-u został Dariusz Fornalak.

Osyra miał otrzymać licencję na prowadzenie zespołu w pierwszej lidze pod warunkiem obronienia pracy dyplomowej UEFA A i rozpoczęcia kursu UEFA Pro. Pracę obronił, ale okazało się, że Osyra nie może rozpocząć kursu UEFA Pro, gdyż do tego wymagane jest odbycie przynajmniej rocznego stażu na szczeblu centralnym, a szkoleniowiec takiego stażu nie posiada.

W niedzielę wieczorem ekipa GKS wróciła ze zgrupowania w niemieckim Weissensee, dzień później Osyra stracił pracę.

Nowym trenerem "Gieksy" został Dariusz Fornalak, który w poniedziałek uzgodnił kontrakt. Umowa zostanie podpisana dzień później. W środę Fornalak poprowadzi GKS w sparingowym meczu z ROW-em Rybnik.

Reklama

Fornalak ostatnio pełnił funkcję pierwszego trenera w Polonii Bytom, z którą awansował do Orange Ekstraklasy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL