Reklama

Reklama

Zmarł Coutinho, mistrz świata z 1962 roku i dawny partner z ataku Pelego

W wieku 75 lat zmarł mistrz świata z 1962 roku Brazylijczyk Coutinho - poinformowały media w Ameryce Płd. Był trzecim najskuteczniejszym piłkarzem w historii Santos FC. Pele uważał go za swojego najlepszego partnera w ataku tego klubu.

"Muszę mu podziękować za 50 procent bramek, które zdobyłem dla Santosu" - stwierdził w jednym z wywiadów Pele. Razem wywalczyli 19 tytułów.

Jak wspominają miejscowe media, Coutinho (wł. Antonio Wilson Vieira Honorio) debiutował w Santos FC mając ledwie 14 lat. Występował w tej drużynie do 1968 roku i uzyskał 368 goli w 457 meczach.

Ze względu na liczne kontuzje, w reprezentacji Brazylii wystąpił tylko 15-krotnie w latach 1960-1965; zdobył sześć bramek. Był członkiem zespołu narodowego, który wygrał mundial w Chile w 1962 roku.

Reklama

Telewizja "Globo" podała, że przyczyną śmierci był atak serca. W styczniu Coutinho trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc, chorował także na cukrzycę.

"Zmarła legenda naszego futbolu" - stwierdził przyjaciel Coutinho Cafu (mistrz świata z 2002 roku).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL