Reklama

Reklama

Zmarł były selekcjoner reprezentacji Czech Josef Peszice

Zmarł Josef Peszice, były tymczasowy selekcjoner reprezentacji Czech. Miał 67 lat i odszedł po ciężkiej chorobie.

Peszice prowadził kadrę narodową jedynie w trzech meczach w 2013 roku. Wszystkie zakończyły się zwycięstwami zespołu.

We wrześniu 2013 Czesi przegrali w eliminacjach mistrzostw świata z Włochami 1-2, a z pracą selekcjonera pożegnał się Michal Bilek. W kolejnych spotkaniach, już pod wodzą tymczasowego szkoleniowca, ekipa Czech wygrała na Malcie 4-1 i w Bułgarii 1-0. Peszice prowadził zespół także w meczu z Kanadą, wygranym 2-0. Po nim reprezentację przejął Pavel Vrba.

Jako zawodnik był mistrzem Czechosłowacji w barwach FC Zbrojovka Brno w sezonie 1977/78. W roli trenera pracował m.in. w młodzieżowych drużynach narodowych Czech i Slavii Praga oraz Sparcie Praga (jako asystent), a także na Cyprze i w Kostaryce.

Reklama

Szkoleniowiec zachorował na nowotwór żołądka, który okazał się śmiertelny.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama