Reklama

Reklama

Zmarł Azeglio Vicini, były selekcjoner reprezentacji Włoch

Azeglio Vicini nie żyje. Były selekcjoner reprezentacji Włoch zmarł w wieku 84 lat. Prowadził włoską ekipę na Euro i na mundialu.

Pod wodzą Viciniego "Azzurri" zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach świata we Włoszech w 1990 roku.

W meczu o brązowy medal mundialu '90 Włochy pokonały 2-1 Anglię. W półfinale gospodarze turnieju ulegli po rzutach karnych Argentynie.

Prowadzeni przez Viciniego Włosi dotarli też do półfinału mistrzostw Europy dwa lata wcześniej na niemieckich boiskach, przegrywając półfinał z reprezentacją ZSRR 0-2.

Vicini został trenerem włoskiej kadry narodowej po mundialu w 1986 roku i pełnił tę funkcję do 1991.

Stracił pracę w reprezentacji, po tym jak Włochy nie zakwalifikowały się do ME w 1992 roku. Jego następcą został Arrigo Sacchi.

Reklama

Jako zawodnik Vicini grał m.in. w Sampdorii Genua i Brescii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL