Reklama

Reklama

Złoty Puchar CONCACAF - triumf Meksyku

Piłkarze Meksyku po raz siódmy w historii zdobyli Złoty Puchar CONCACAF - mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. W meczu finałowym rozegranym w Filadelfii Meksykanie pokonali Jamajkę 3-1.

Prowadzenie dla Meksyku zdobył Andres Guardado w 31. minucie. Tuż po zmianie stron na 2-0 podwyższył Jesus Corona, a w 61. minucie Meksyk zdobył trzecią bramkę. Na listę strzelców wpisał się Oribe Peralta.

Jamajka strzeliła honorowego gola w 80. minucie, a jego autorem był Darren Mattocks.

Trzecie miejsce w turnieju wywalczyła reprezentacja Panamy, która w sobotę wygrała po serii rzutów karnych z USA 6-5.

Królem strzelców turnieju został Clint Dempsey. Amerykanin zdobył siedem goli. Jego rodaka Brada Guzana uznano natomiast najlepszym bramkarzem.

Reklama

Mecz o złoto odbył się w cieniu skandalu, do którego doszło w półfinale. Meksyk pokonał Panamę 2-1 w mocno kontrowersyjnych okolicznościach. Panamczycy, mimo gry w dziesiątkę, wyszli na prowadzenie, które utrzymywali do 90. minuty. Wówczas amerykański sędzia Mark Geiger dopatrzył się zagrania ręką i podyktował karnego dla Meksyku.

Po dziesięciominutowych przepychankach Meksykanie wykorzystali jedenastkę, podobnie jak i drugą, którą otrzymali już w dogrywce.

Legenda futbolu Diego Maradona postulował powtórkę feralnego meczu.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy