Reklama

Reklama

Złoty Puchar CONCACAF. Stany Zjednoczone zagrają w finale z Meksykiem

Amerykanie nie mieli problemu, aby awansować do finału Gold Cup, wygrywając z Jamajką 3-1, m.in. po dwóch golach Christiana Pulisicia. W decydującym meczu spotkają się z Meksykiem.

Spotkanie półfinałowe miało dramatyczny przebieg - z powodu fatalnej pogody. Po kwadransie gry sędzia musiał je na dłuższy czas, bo rozszalała się burza z piorunami. Jeszcze zanim do tego doszło, pierwszego gola strzelił McKennie. Po powrocie na boisko dubletem popisał się Pulisic, nowy zawodnik londyńskiej Chelsea. Jamajczycy wcześniej zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Nicholsona, ale na więcej nie było ich już stać.

Przypomnijmy, że w pierwszym półfinale Meksykanie wygrali z Haiti (w którym grał były zawodnik krakowskiej Wisły Wilde-Donald Guerrier) 1-0 po dogrywce.

Reklama

Finał jest zaplanowany w niedzielę w Chicago. To będzie już szóste spotkanie w finale Złotego Pucharu CONCACAF między Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem w 56-letniej historii tego turnieju. Zresztą, obie drużyny zmonopolizowały ostatnie edycje Gold Cup, wygrywając dziewięć kolejnych turniejów.Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy