Reklama

Reklama

Złoty Puchar CONCACAF - Panama w półfinale zagra z Meksykiem

Piłkarze Panamy pokonali Kubę 6-1 (2-1) w ćwierćfinale Złotego Pucharu CONCACAF - mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Półfinałowym rywalem będzie Meksyk, który wygrał z Trynidadem i Tobago 1-0 (0-0). Oba mecze odbyły się w Atlancie.

Dwukrotnie na listę strzelców w reprezentacji Panamy wpisali się Gabriel Torres (25.-karny, 37.) i Blas Perez (78., 88.). Pierwszy imponuje formą w amerykańskim turnieju - na koncie ma już pięć trafień. Pozostałe bramki zdobyli Carlos Rodriguez (68.) i Jairo Jimenez (85.).

Honorową bramkę dla Kubańczyków, którzy od 58. minuty grali w osłabieniu (czerwona kartka dla Ariela Martineza), zdobył w pierwszej połowie Jose Ciprian Alfonso.

W drugim z sobotnich meczów gola na wagę awansu do najlepszej czwórki imprezy dla broniącego trofeum Meksyku uzyskał na sześć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Raul Jimenez.

Reklama

Drugą parę półfinałową wyłonią zaplanowane na niedzielę pozostałe ćwierćfinały. Honduras zmierzy się z Kostaryką, a drużyna USA z Salwadorem.

Turniej zakończy się 28 lipca w Chicago.

Wyniki sobotnich meczów ćwierćfinałowych:

Meksyk - Trynidad i Tobago 1-0 (0-0)

Panama - Kuba              6-1 (2-1)

niedziela

Honduras - Kostaryka

USA - Salwador

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama