Reklama

Reklama

Złoty Puchar CONCACAF. Malouda zagrał dla Gujany Francuskiej

Gujana Francuska zremisowała 0-0 z Hondurasem podczas Złotego Pucharu CONCACAF. W reprezentacji Gujany wystąpił Florent Malouda, która ma na koncie 80 meczów w drużynie Francji.

37-letni Malouda urodził się w Gujanie Francuskiej, ale w drużynie Francji wystąpił w 80 meczach. Zgodnie z przepisami FIFA uniemożliwia mu to grę dla innej reprezentacji, lecz tutaj sytuacja jest bardziej złożona.

Gujana Francuska jest zamorskim departamentem Francji. Z tego powodu obywatele Francji, którzy tam się urodzili, mogą reprezentować Gujanę.

Gujana Francuska nie może brać udziału w eliminacjach do mistrzostw świata. Zostaje jej walka w Pucharze Karaibów oraz Gold Cup.

Były pomocnik m.in. Chelsea w zespole Gujany zadebiutował w czerwcu, właśnie przy okazji Pucharu Karaibów. To nie były oficjalne rozgrywki FIFA.

Reklama

Sprawa w najbliższym czasie będzie rozpatrywana przez Komitet Dyscyplinarny Złotego Pucharu CONCACAF. Pojawiły się głosy, że Malouda jednak nie miał prawa grać z tym turnieju.

W drugim wtorkowym meczu grupy A Kostaryka zremisowała z Kanadą 1-1.

W turnieju, odbywającym się w USA, występuje 12 drużyn podzielonych na trzy grupy. Trofeum broni Meksyk, który siedmiokrotnie je zdobywał. Pięć razy wygrywali Amerykanie i raz Kanadyjczycy.

Wyniki meczów drugiej kolejki grupy A:

Kostaryka - Kanada 1-1 (1-1)

Bramki: dla Kostaryki - Francisco Calvo (42.); dla Kanady - Alphonso Davies (26.).

Honduras - Gujana Francuska 0-0

Tabela:

                    M Z R P bramki pkt

1. Kanada           2 1 1 0  5-3    4

2. Kostaryka        2 1 1 0  2-1    4

3. Honduras         2 0 1 1  0-1    1

4. Gujana Francuska 2 0 1 1  2-4    1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy