Złoty Puchar CONCACAF: Honduras poza ćwierćfinałem

Piłkarze Panamy zremisowali ze Stanami Zjednoczonymi 1-1 (1-0) w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Ameryki Północnej i strefy Karaibów. W ćwierćfinałach zabraknie finalisty ostatnich mistrzostw świata, Hondurasu.

Panamczycy objęli prowadzenie w 34. minucie po strzale Blasa Pereza; w 55. minucie wyrównał Michael Bradley.

To pierwszy mecz Amerykanów, którego nie wygrali.

Piłkarze Stanów Zjednoczonych, które są współgospodarzami turnieju, zajęli pierwsze miejsce w grupie A z dorobkiem 7 punktów.

Z drugiej lokaty do ćwierćfinałów awansowali Haitańczycy, którzy w ostatnim meczu grupowym pokonali Honduras 1-0 (1-0) po golu Duckensa Nazona z 14. minuty.

W zwycięskiej drużynie całe spotkanie rozegrał Kevin Lafrance z Miedzi Legnica, a do 84. minuty na boisku przebywał piłkarz Wisły Kraków Wilde-Donald Guerrier.

Haiti zakończyło fazę grupową z dorobkiem 4 punktów. Piłkarze Hondurasu - finaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata - nie wygrali żadnego meczu i zajęli ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem punktu.

O tym, czy w gronie ćwierćfinalistów znajdzie się Panama, zadecydują wyniki meczów w pozostałych dwóch grupach.

Najbliższej nocy naszego czasu zakończy się rywalizacja w grupie B: Jamajka zagra z Salwadorem, a reprezentacja drugiego z gospodarzy, Kanady, zmierzy się z Kostaryką.