Reklama

Reklama

Złoty Puchar CONCACAF - awans Trynidadu i Tobago oraz Salwadoru

Piłkarze Trynidadu i Tobago oraz Salwadoru odnieśli zwycięstwa w ostatniej kolejce grupy B i awansowali do ćwierćfinałów Złotego Pucharu CONCACAF - mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Wcześniej pierwsze miejsce zapewnił sobie Honduras.

Zespół Trynidadu wygrał z Hondurasem (w składzie z zawodnikiem Wisły Kraków Osmanem Chavezem; wszedł na boisko w pierwszej połowie) 2-0, a Salwador pokonał Haiti 1-0. Turniej rozgrywany jest w USA.

W tabeli gr. B triumfował Honduras - 6 pkt, przed Trynidadem i Tobago oraz Salwadorem - po 4. Ostatnie miejsce zajęło Haiti - 3.

W ćwierćfinałach Gold Cup zagrają po dwie najlepsze drużyny z trzech grup oraz dwie z trzecich pozycji z najlepszym bilansem. Pewne występu w najlepszej ósemce są ponadto: Panama, Meksyk (grupa A już zakończyła rywalizację), a także USA i Kostaryka (grupa C).

Reklama

Szansę dalszej gry zachowali także reprezentanci Martyniki (trzecia lokata w gr. A z dorobkiem 3 pkt), ale muszą poczekać na wynik spotkania Belize - Kuba w gr. C (obie drużyny przegrały po dwa mecze). Do tej pory odpadły zespoły Kanady i Haiti.

Turniej zakończy się 28 lipca w Chicago. Trofeum broni Meksyk.

Wyniki 3. kolejki grupy B:

Honduras - Trynidad i Tobago 0-2 (0-0)

Salwador - Haiti             1-0 (0-0)

Tabela:

1. Honduras            3   2  0  1   3-2    6

2. Trynidad i Tobago   3   1  1  1   4-4    4

3. Salwador            3   1  1  1   3-3    4

4. Haiti               3   1  0  2   2-3    3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje