Złoty Puchar CONCACAF - Amerykanie i Honduras w półfinale

Piłkarze Stanów Zjednoczonych zagrają z Hondurasem w półfinale Złotego Pucharu CONCACAF - mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. W półfinałach gospodarze turnieju pokonali Salwador 5-1 (2-1), a Honduras wygrał z Kostaryką 1-0 (0-0).

Oba mecze rozegrano w Baltimore. W barwach drużyny Hondurasu wystąpił zawodnik Wisły Kraków Osman Chavez. Jedynego gola przeciwko Kostaryce (zagrał były piłkarz Wisły Junior Diaz) zdobył Andy Najar w 49. minucie.

Żadnych problemów z awansem do najlepszej czwórki nie miał zespół USA, który rozgromił Salwador. Na listę strzelców wpisali się: Clarence Goodson (21.), Joe Corona (29.), Eddie Johnson (60.), Landon Donovan (78.) i Mikkel Diskerud (84.). Autorem trafienia dla pokonanych był Rodolfo Zelaya, z rzutu karnego w 39. minucie.

We wcześniej rozegranych spotkaniach 1/4 finału Meksyk wygrał z Trynidadem i Tobago 1-0 (0-0), a Panama zwyciężyła Kubę 6-1 (2-1).

Turniej zakończy się 28 lipca w Chicago.